| Anabel a întrebat:

Ce inseamna pentru tine viata?

Răspuns Câştigător
| Kassandra1408 a răspuns:

Un amalgam de sentimente care te cuprind cu o viteza ametitoare, somn putin fiindca viata e scurta laughingprieteni de increderecare tin cu adevarat la tine, o familie care te sutine si te iubeste neconditionat, muzica asurzitoare noaptrea in cluburi, mahmureala de dupa o betie cu amicii, pedepsele ridicole de la majorat, amintirea primului sarut, emotiile pe care le ai cand urci pe scena, belele in care intri la scoala, sentimentul de plutire de a doua zi, stanjeneala pe care o simti cand ii cunosti parintii, bucuria ca ai intrat la facultate, depresia in care intri dupa ce te-a parasit, etc happy asta e viata! frumoasa, distractiva si care merita traita

19 răspunsuri:
| Victoria a răspuns:

O lupta continua pentru a supravietui.

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

O şansă de a îi face pe ceilalţi să se bucure cu adevărat de eahappy

| Marii a răspuns:

Un pas spre moarte. happy

| LuS[z] a răspuns:

Un montagne russ care iti da anumite senzatii in anumite momente

| eveline a răspuns:

Viata este o sansa...nu o lasa sa se piarda!
Viata este o frumusete...admir-o!
Viata este bucurie...gust-o din plin!
Viata este un vis...transforma-l in realitate!
Viata este un mister...incearca sa-l patrunzi!
Vo\iata este o tristete.incearca sa treci peste ea!
Viata este o lupta, accept-o!
Viata este Dragoste, bucura-te de ea :X:X:X

| VladyCristian a răspuns:

Consider viata pregatirea omului pentru viata de apoi. Binenteles, in viata intalnesti fericire dar si nenorociri. Important e sa stii sa treci peste toate si sa fii un om bun. happy

| me_3408 a răspuns:

Tristete, fericire, mandrie, durere si cel mai important iubirea

| lavyBandB a răspuns:

Viata pentru mine este ca o piesa de teatru deoarece nu conteaza cat de mult a tinut ci cat e frumos s-a desfasurattongue

| tim a răspuns:

Excelenta intrebare. Unii ar spune mancare, distractie, alergare, etc. pentru mine viata inseamna, scurt si la obiect, viata pentru mine inseamna Exact ce aveam nevoie! Dar pentru tine?

| alina_4026 a răspuns:

Viata im primul rind depinde de aer. Daca ne maturitam trebuie sa ne gindim pentru ce traim. Iar noi traim pentru a ne face o cariera, familie. Iar daca ajungem pina la familie inseamna ca sintem o persoana fericita si trebuie sa daruim fericire si la ceri dragi.In viata totul conteaza, orice lucru este important.Trebuie s-o traim in asa fel incit sa nu se sfirseasca prea repede.

| marcel_5462 a răspuns:

Viata inseamna:
1. faptul de a fi viu.
2.vesel, sociabil
3. energic, viguros

| zorialbi a răspuns:

Un dar de la Dumnezeu.

| aisha01eu a răspuns:

E bine ca o am si ca sunt sanatoasa in rest nimic. sad

| Ianna33 a răspuns:

O sansa...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un pat plin cu serpi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Viata e alb cu negru.Curcubeul este atunci cand dansezi...sau iti iese ceea ce vrei sa faci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O continua lupta intre bine si rau.Cine o poate duce cu desavarsire pana la capat si stie cum sa lupte, va avea de castigat, cine nu pierde...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O carare pliiiiiiina cu trandafiri...trandafiri au spini...deci o calatorie frumoasa cu. obstacole sa zic asahee hee.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un joc de noroc.