| rhadan a întrebat:

Ce intelegeti din fraza :Intre a fi sau a nu fi, eu sunt? funda pentru cel mai bun raspuns

7 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Daca te intrebi, banuiesc ca esti, sau nu?

| DorelSudoru a răspuns:

Pai daca tu nu intelegi nimic de unde sti care e cel mai bun raspuns?

| Eva a răspuns:

"Eu sunt" e un enunt, o declaratie... "a fi sau a nu fi" e o chestiune filozofica, o dilema existentiala, un moft shakesperian. E preferabil sa existi decat sa despici toate firele in patru. Pierdem prea mult timp cu teoria, mai bine sa FIM pur si simplu.

| Sorelina a răspuns:

Ei bine intrebarea ta nu are noima! :X:X:X:X ''Suna-l'' pe Freud poate te ajuta el cu o psihanaliza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este o meditatie asupra propriei persoane.
Intre "a fi" si "a nu fi", eu ce sunt? mai poate fi reformulata afirmatia.
Sunt ceea ce cred eu ca sunt? Sau sunt ceea ce ma astept mai putin? Cine sunt eu de fapt? Sunt? Sau nu sunt? Sau nici una, nici alta? (cam asta ar fi un paragraf sinonimic)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti un viu intre doua parti ale vesniciei.o gramada de morti inaintea ta, si o gramada de inxistenti, care vor fi dupa ce tu nu vei mai fi.deci esti o mica scanteie intre doua extreme.vei face legatura intre ele cand vei face saltul cel mare.

| Ridimaah a răspuns:

Pai se refera la persoana ta