| Ameliedream a întrebat:

Ce intelegeti prin "Iubirea e un joc nu o joaca" vreau o explicatie din tote punctele de vedere. ofer funda

:

5 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Iubirea este un joc care nu se face in joaca!

| bendis92 a răspuns:

Iubirea este un joc pentru ca are reguli, dar nu este o joaca pentru ca daca iti bati joc de ea nu mai e iubirewinking

| negru30 a răspuns:

Cine a spus ca iubirea este un joc nu o joaca - trimite-l te rog la un psiholog si cd revine mai stam de vorba Poate o sa inteleaga ce inseamna acest cuvant GREU - IUBIRE

| rotariurazvan a răspuns:

Iubire nu este o joaca deoarece un sentiment pentru o persoana este ceva serios si este un joc pentru ca orice dragoste indiferent ca este de baiat sau de fata are regulile, povestea, si sansele lui, joaca este ceva de durata scura de timp ne sesizabil in viata nu te marcheaza o joaca dar o iubire o persona, ei bine acea persoana poate sati schimbe comple viata, destinul si as amai depare. Daca iubest pe cineva eauo in serios caci a juca un joc o poti face la nesfarsit dar sa iubest o persoana asta depinde doar de tinehappy

| Ameliedream explică:

Profesoara de romana e o chestie.filosofica