| feelalive a întrebat:

Ce lucruri ciudate/bizare vi s-au intamplat? Credeti in tot ce se povesteste in paranormal /fantome etc?

Răspuns Câştigător
| stephanie_4322 a răspuns:

Eu personal cred. Mi s-a intamplat odata ceva dar desi nu e mare lucru eu m-am cam speriat:eram cu sora mea in cimitir seara(loculim aproape de cimitir si mai mergem acolo din cand in cand). Eram atente amandoua si un am vazut pe numeni intrind in cimitir(decat o batrana care-si fugarea gainile). Peste cateva minute de la plecarea batranei am vazut lumanari aprinse la cateva morminte.Am intrebat si oamenii dim mormintele alea nu erau rude cu batrana.

17 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Cred in extraterestri atat, in fantome inca nu cred dar sincer, n-as calca noaptea in vreun cimitir nici daca mi-ai da bani.

| deutza a răspuns:

Eu cred.Nu stiu daca am motive intemeiate sa cred in ei, dar cand eram mica mi s-a intamplat ceva ciudat.Intr-o seara m-am pus la somn pe la 10 si ceva si nu am reusit sa adorm.Deodata s-a aprins lumina la baie.Eu dorm in camera mare si patul meu e vis-a-vis cu usa baii. Dupa un timp s-a stins lumina si s-a deschis usa.Atunci am vazut ceva apropriindu-se de mine.Imi era tare frica asa ca m-am bagat sub plapuma.Peste ceva timp am iesit de sub plapuma si am vazut usa baii deschisa putin. Si inca mi s-au intamplat multe chestii.

| enchanted a răspuns:

Se intampla lucruri ciudate in jurul nostru dar daca stam sa le descifram mai tare ne incuiem si nu mai intelegem nimic asa cum patim daca vrem sa intelegem biblia, sunt taine pe care mintea noastra nu e capabila sa le descifreze

| ionutarges a răspuns:

Cand am facut niste trucuri simple cu carti la niste oameni de la tara au zis ca umblu cu diavolul.Si doar le-am explicat de 1000 de ori ce si cum se face.De asta cred ca ceea ce n-i se pare noua ca fiind straniu, nu cred ca e decat o autosugestie, de exemplu ori crezi ca pocnitul dulapului noaptea e de fapt contractia normala a lemnului datorita diferentei de temperatura zi/noapte ori crezi ca te-a vizitat necuratul.Totul e logic dupa parerea mea, chiar si aparitiile misterioase sau fantomele pot fi rezultatul fricii si a unei minti programate sa creada in asa ceva.

| winchesters a răspuns:

Sincera sa fiu nu cred ca ar exista fantome, spirite si toate prostiile alea.cred in stiinta si momentan nu cred ca am auzit ca s. a demonstrat stiintific ca exista fantome!
Tzuck!:*

| feelalive explică:

Lucrurile astea exista, credem sau nu.am auzit si eu multe din fericire mie nu mi s-a intamplat nimic de genul asta.

| feelalive explică:

Filmele de groaza te incarca negativ si e normal sa ai senzatia asta.si mie imi plac dar incerc sa nu ma uit foarte des. mie mi se intampla destul de des sa visez ceva si peste ceva timp sa mi se intample, nimic important ca de exemplu stau de vorba cu cineva sau fac ceva si de abia in momentul ala imi aduc aminte ca am visat. ceva de genul deja vu

| roocsy_7763 a răspuns:

Asta m-am intrebat si eu acum ceva timp pentru ca nu e saptamana in care sa nu vad cateva filme horror, imi plac mult :X. Si de la pasiunea asta a mea (si a prietenilor mei) am vrut sa aflu cat mai multe despre lucrurile astea paranormale, credeam oarecum in ele. Am vazut o multime de documentare straight face si dupa ceva timp nu puteam sa mai stau singura. Orice miscare ma innebunea, pur si simplu muream de frica. Apoi o prietena a stat cu un baiat care avea placa oiuja straight face. Prin placa aia se invoca spiritele. Nu prea imi venea sa cred ce spuneau ei ca fac. Mi'au propus sa merg cu ei la urmatoarec sedinta de spiritism, nu stiam daca sa ma duc sau nu, dupa ce ca eu incepusem sa ma tem de orice. Atunci am cautat mai multe despre oiuja si am vorbit cu mai multe persoane, care mi'au spus ca de fapt prin placa aia nu iei legatura cu un anumit spirit pe care vrei sa il invoci, ca acolo raspunde doar diavolul si in felul asta iei legatura cu el si este un mare pacat sa faci asta(ouija). Apoi inainte cu o zi de sedinta s'au gandit ca e mai bine sa imi spuna adevarul. Ca de fapt ei nu pot sa doarma dupa sedinta nu au liniste decat in momentul in care merg la biserica. Mi'a spus insa ca unul dintre ei a simtit prezenta unui spirit cateva zile(cred ca oricine ar fi innebunit in locul lui doar ca tipul acela mi se pare destul de ciudat ). Si ca daca nu spui anumite rugaciuni inainte exista posibilitatea sa fi posedat. straight face Nu stiu cine o sa creada asta si cine nu. Dar e mai bine sa nu sti foarte multe despre chestiile astea. Totusi de teama aia nu am scapat dar acum e mult mai bine, merg la biserica si m'a linisteste asta.

| iuliana_8815 a răspuns:

Sora mea poate deschide si aprinde lumina si mai poate misca obiecte insa am invatat-o sa detina controlul asupra magiei asteia

| sweetgirl_3609 a răspuns:

Sunt o multime de cazuri, de ce sa nu cred?

| chocolate3755 a răspuns:

Eu cred in paranormal. Ce lucruri ciudate mi s-au intimplat? Pai, uneori lumina se aprinde se stinge singura.Ciudat,nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu chiar tottongue
doar in ceea ce am vazut eu sau apropiatii mei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi s-au intamplat multe.cred anumite chestii. dar multe sunt folclor.cred in premonitii, in unele vise dar nu cred in ghicitori, noroc, hoscorop.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lucruri ciudate, bizare mi s'au intamplat, dar asta nu ma face sa cred in orice.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vreau sa vb despre asta contactati-ma la alex_bad_boy27 va rog

| MaimoSH a răspuns:

Pai odata eram eu cu o prietena de-a mea si ne uitam la clipuri horror.Si ne-am pus noi doua jos si deodata s-a auzit din baie(baia e langa camera mea) ca si cum cineva ar fi spart peretele.Si se auzea din baie nu de alt undeva.Ne-am speriat si am fugit in alta camera. Dupa aceea am mers in baie si am vazut pe geam ca o palma.Ciudat.Dar nu cred in fantome. Poate era in capul nostru.

| FulgerMQ a răspuns:

Nu nu cred in chestii din astea laughing