| BloodElve a întrebat:

Credeti ca exista fantome? Vi s-au intamplat lucruri ciudate care sa va sperie si care sa va faca sa credeti in fantome?

Răspuns Câştigător
| Andrei7520152 a răspuns:

De regula nu patesc chestii paranormale. dar m-i s-a intimplat o chestie care mi-a ramas in minte. Aveam 17 ani; m-am trezit devreme pentru a prinde primul autobuz la Baia mare, care pornea la 7. Deci eram pe strada, eu singur, pe o dimineata innorita si friguroasa la ora 6; Abia era ceva lumina. Fiind grabit, am decis sa fac o scurtatura pe o straduta care trecea pe langa un cimitir. Si cum ma duc, ma uit la cimitir si ce vad? O FETITA care fuge printre morminte, imbracata intr-o rochie alba! WTF? ceva nu e in regula. ma uit mai bine, tot o fetita vad! ok eu deja tremur; dar dupa cateva secunde, iese printre morminte si vad altceva. Era un CAINE blestemat! XD

morminte multe, lumina proasta si un caine patat m-au pacalit pentru o sec. dar iti dai seama ce credeam daca cainele disparea in spatele unui tufis inainte sa-l vad? juram pe ORICE ca am vazut o fetita intr-o rochie alba la 6 dim fugind prin cimitir (adica o fantoma)

asta ar fi singura mea experienta veritabila cu o fantoma tongue de atunci sunt sceptic la astfel de chestii

13 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Eu nu am avut asemenea experiente. Inca. Insa cine sunt eu ca sa decid in acest sens? Eu nu pot spune ca fantomele nu exista doar pentru ca eu nu am avut experiente cu ele, ci doar ca eu nu am experimentat asa ceva. Insa experientele altora atesta faptul ca ele exista. Si e de crezut, atita timp cit unele experiente se aseamana f bine cu altele, deci multe din ele au ceva in comun. Ceea ce eu cred ca e de fapt, e vorba despre demoni (draci) care pentru un scurt timp au capacitatea de a se materializa, de a actiona in lumea materiala, aceasta ducind la aceste fenomene ciudate induse de fantome.

| Razvan a răspuns:

Da,frate.Trec prin fata oglinzii si un tip scoate limba la mine.Il injur si imi spune sa vorbesc frumos cu el ca el e "fantoma atasata" si nu un "nenorocit de muroi"
Mno...i-am ranit sentimentele

| Resource a răspuns:

Cu cateva luni in urma, murise unchiul unei prietene si m-am dus acasa la ea sa o consolez.dee ca tot omul.si pe la 11 jumate noaptea incepe sa fie frig in camera respectiva si alte camere nu straight face Ok.ciudat,dar hai sa trecem cu vederea. dupa cateva minute incepe sa se auda ca si c.um cineva ar batea cu pumnii in pereti, in tavan, peste tot.Prietena mea incepuse sa tipe si era teama :/ Am incercat sa o linistesc...dar si eu eram ingrozita straight face dupa ce au incetat toate...am simtit un miros de carpa arsa sau asa ceva straight face se pare ca un tablou luase foc fara nicio sursa de caldura sau electricitate.aflandu-se exact in pod.bine ca am avut la indemana un extinctor altfel toata casa putea sa arda din temelii :/

| Smileee_3231 a răspuns:

Nu cred ca exista fantome, desi mi s-au mai intamplat lucruri ciudate si multe vise cu spiritelaughingdar astea mi s-au intamplat pentru ca ma uitam prea mult la "Fenomene stranii".
In schimb exista spirite.Si ceva ft important : desi toata lumea crede ca spiritele sunt cele ale mortilor nu este adevarat. Odata ce un om moare, nu mai are cum sa mai traiasca ceva din el.Asa ca poti merge printr-un cimitirla orice ora ca nu ti se intampla nimichappy. Spiritele sun de fapt ale "ingerilor rai".
Si eu ma confruntam cu intrebarea aceasta pana cand am intrebat pe cineva din domeniu ca sa zicem asalaughing.
Si inca ceva: spiritele nu iti fac nimic atata timp cat nu ti-e frica de ele. E ca si cu cainiiwinking.
Succes!

| EckoTM a răspuns:

Fantomele exista

| roxyS a răspuns:

Nu mi s-au intamplat lucruri ciudate niciodata mie, insa mama mi-a povestit ca atunci cand a murit bunicul meu o chestie mica ca o lumina a inchis o usa.Si fratele meu a vazut asta.Sau in cartierul meu a fost inundatii si undeva pe acolo au murit 2 persoane(mama si fiul)cineva zicea ca seara se aude zgomote pe la casa aia fiindca acei oameni au murit inecati. Poate ca exista spirite, fantome sau chestii de genul asta insa nu cred ca exita genul ala de fantome de prin filme care te bantuie s.c.l.Se poate ca o persoana moarta draga sa vrea sa iti trimita un mesaj.Fiinta aceea stralucitoare alba care apare noaptea nu exista insa nu uita ca totul porneste de la un miez de adevar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Categoric.Filozofez mereu cu ele noaptea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lora,ti-a ramas mintea la nony saracutul sau saracuta cine-o fi fost.

| Ameelia a răspuns:

Desteptule,rigel sceptic inseamna ca nu crezi in lucrurile paranormale.am 9 ani

| Adda16 a răspuns:

Nu nu exista fantome. dar da mi sau intamplat lucuri ciudate dar eu nu cred in ele.-funda?

| Complement22 a răspuns:

Buna! Nu stiu daca a fost ceva, dar matusa mea mi-a povestit ceva ciudat:
Cand era mica mergea la o fata des sa se joace (acum este mama prietenei mele cele mai bune) si iti pot zice ca inainte sa se nasca fratele ei (acum are 30 de ani) tatal ei ava o cruce in gradina, veche de lemn. El a taiat-o sperand sa faca alta din temelie. (mentionez ca era stangaci), si cand a venit momentul ca baiatul sa se nasca, HOP, s-a nascut fara mana ..STANGA! Si in plus matusa mea cand se juca la fata aceea stateau amandoua langa soba din casa. Matusa mea mi-a zis ca sunetul focului care ardea nu suna a ars, ci sunau ca niste voie, ceva. Matusa mea spune ca povestile astea sunt reale! Le-a trait pe pielea ei!

| denisa07 a răspuns:

Esti nebun(ă)

| RuL3zZ a răspuns:

Da, exista. Joc eu poker in pod cu ele pe la 2-3 cand e intunericbig grin.

NU!, nu exista asa ceva. Sunt doar supusii satanei care incearca sa ne faca sa nu mai credem in Dumnezeu. De ex:Cand vezi o fantoma, sau auzi de una te gandesti doar la groaza, teama. Dar, daca iti este frica de ele nu iti fac nimic, ele incearca doar sa te sperie, sa nu mai crezi in Dumnezeu. DAR, daca ti se intampla sa vezi asa ceva, dai cu apa sfintita prin casa si zici o rugaciune :d.