| Geanin a întrebat:

Ce oare ascund marile corporatii de oameni? Din cate am intele ca NASA inca din ani 40 detineau avioane cu reactie ca prototip. Deci ce mai ascund, voi ce credeti?

10 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Inapoiati americanii astia... le-a trebuit 30 de ani sa construiasca ceea ce un biet roman a construit cu forte proprii.

| mgtow a răspuns:

Probe extraterestre, alimente in alta compozitie pentru astronauti si mute altele.

| trolololo a răspuns:

NASA nu ascunde nimic. In 1910 romanul Henri Coandă a patentat un fel de motor cu reacție.
Apoi prin 1930 a apărut un motor cu reacție mai modern. Iar in 1939 a fost primul zbor al unui avion german cu reacție.

Asa ca nu ii mai pupați pe americani intre fese, ca mare brânză nu au făcut.

| 220V a răspuns (pentru trolololo):

Mi-ai furat raspunsul

| andrei a răspuns:

Fii sigur ca marile corporatii inainte sa scoata un produs pentru a-l produce in masa il tin secret pana-i sigur si cat mai bun, deci in momentul asta probabil sunt multe lucruri la care se lucreaza in secret. Cat despre alt fel de lucruri care se tin secret, crede-ma ca sunt foarte multe secrete pe care masa de oameni nu trebuie sa o stie.

| ErrorFound a răspuns:

Pe atunci, NASA a avut acces la astfel de tehnologie datorita nazistilor. Fara tehnologia Germaniei Naziste, SUA era un c*cat pe fundul marii.

| Hevnoraak a răspuns:

Nu deţineau nimic au furat de la germani ca toată lumea ruşi, englezi etc.
Primele avione cu reacţie Me262 şi heinkel he 162 pe urmă Ho229(primul avion stealth din istorie)au influenţat designurile avioanelor americane, sovietice, engleze în anii ce au urmat.
Ca să nu mai vorbim ca un om de ştiinţă nazist a dus Statele Unite pe Lună.

| Gogu06 a răspuns:

Eu cred ca marile guverne ce investesc in armatele lor, la nivel de declaratie 300-400-500-600 de miliarde de dolari, dar de fapt sumele sunt si de 3x mai mari, in mod sigur detin tehnologie care va aparea peste 50-60-70 de ani. Altfel de ce mama dracu sa bagi 70 de miliarde anual, in cercetare in armata(SUA), asta au declarat, dar va dati seama ca e mult mai mult. China si ea e pe acolo. De Rusia nu stie nimeni nimic doar se estimeaza. SI oare la atatia bani, nu au cele mai stralucite minti care sa lucreze pentru ei? Eu cred ca au descoperit teleportarea si mai mult ca sigur au descoperit remediu pentru cancer.

| punkbuster9988 a răspuns:

NASA e o organizatie cunoscuta.Acolo nu sunt pastrate in niciun caz ramasite extraterestre sau alte lucruri care odata descoperite ar putea cauza panica la nivel mondial.Astfel de secrete sunt pastrate de organizatii tip MIB.

| NightLight a răspuns:

Nasa a spus ca va trimite oameni pe Marte, desigur ca ei lucreaza la un model nou de nava. Poate lucreaza si la noi masini cu inteligenta artificiala, si desigur la noi costume pentru astronauti.Ei sustin existenta altor forme de viata, dar nu cred ca au aratat toate dovezile pe care le au.