| RAY a întrebat:

Ce parere aveti de aceasta afirmatie, stiintific vorbind? Instinctul sexual il poate activa doar aspectul fizic?
In cadrul relatiilor intersexe *moneda de schimb* este aspectul fizic. Valoarea ta pe piata este data de aspectul tau fizic.
Instinctul sexual este starnit de aspectul fizic. Fara instinct sexual nu exista atractie, iar fara atractie nu exista relatie (sincera).
Cu cat arati mai bine ca femeie, cu atat vei avea mai mult succes la barbati.Cu cat arati mai bine ca barbat, cu atat vei avea mai mult succes la femei. Observati ca nu am zis nimic de bani, statut social sau de cine stie ce preferinte exotice, pentru ca atunci cand zici bani sau statut social, te gandesti la ceva interes material, nu la atractie sincera, iar unde nu exista atractie sincera, nu exista nici iubire.happy

13 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Eu aș spune că atracția între oameni este de două feluri;
Sexuală
Cea mai des întâlnită și specifică bărbaților, care după interacțiunea și descoperirea calităților partenerei poate deveni și atracție sufletească. Dacă într-un cuplu există doar atracție sexuală între parteneri d.p.m.d.v. acel cuplu nu are viață lungă.
Atracția sufletească(suflet suflet)
Aici sexualitatea nu prea există, dar este o atracție puternică și matură. Această atracție este una durabilă iar partenerii de cuplu se simt ca o parte din ei unul față de celălalt.Desigur sexualitatea survine inevitabil atunci când cei doi parteneri se apropie fizic.
Normal că cuplurile trebuie să se bazeze pe sentimente nu pe chestii materiale.

| Freya1 a răspuns:

Si orbi?

| SG1995 a răspuns (pentru Freya1):

Eh atracția sexuală la orbi se rentează la celaltă simțuri, auz, miros, gust și simț tactil.

| Hammurabi a răspuns:

Nu.
Nu doar aspectul fizic poate genera atracție sexuală. Am avut situații în care nu am fost atras sexual de o persoană inițial, ci după ce am petrecut câteva ore împreună.
Doar aspectul fizic nu înseamnă nimic. Una frumoasă şi proastă nu mă atrage cu nimic. Ți-am mai zis asta.
Bineînțeles că o să mă întrebi "dar una urâtă şi deşteaptă?". Nici aşa nu mă atrage.
Şi ca femeie şi ca bărbat vei avea cel mai mult succes cu o combinație într aspectul fizic, inteligență, simțul umorului şi mai sunt şi altele. Procentul în care sunt apreciate acestea, diferă de la persoană la persoană.
Doar aspectul fizic, poți să te c*** pe el.
O să mori frumos, singur şi prost. Atât. laughing))))

| RAY explică (pentru Hammurabi):

Sa inteleg ca tie isi plac doar uratele ca sa fi in contradictoriu cu mine

| Hammurabi a răspuns (pentru RAY):

Mai citeste odata ce am scris.

| SG1995 a răspuns:

Instictul sexual e dat de aparența fizică, dar, dar o relație inter-umană nu ține doar de sex, și dacă n-ai ce vorbi cu persoana în cauza atracția dispare.
Sau crezi că că ea cum te vede hopa, gata s-o punem de-un futai.

| Mclaren12 a răspuns:

Partial, dar nu in toate cazurile. Tu de exemplu ai simti atractie fizica pentru o persoana de alta rasa?

| RAY explică (pentru Mclaren12):

Da

| Mclaren12 a răspuns (pentru RAY):

Eu unul n-as simti. Si tot sunt oameni cu o masa musculara foarte scazuta, deci deloc atragatori fizic, care tot isi gasesc prietene care sa-l placa asa slab cum este.

| RAY explică (pentru Mclaren12):

Eu vorbesc de majoritatea dintre noi, desigur ca da, fiecare are o valoare fizica si are posibilitatea de a gasi pe cineva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai bani, ai operatii estetice tongue Or pentru tine, or pentru mireasa laughing
Si trebuie sa ai si masini, unele au fetisuri la ele si sar pe tine de dragul lorhee hee