| Karol1877 a întrebat:

Ce parere aveti de Facultatea de Drept? Merita s-o faci si cat de plauzibila e asumarea responsabilitatii de a intra in meandrele meseriei, respectiv a pregatirii?
Sunt indecis, ori Drept ori Relatii Internationale... Which one?!

1 răspuns:
| Aimwork a răspuns:

RELATII INTERNATIONALE DE 1000 DE ORI!
Daca faci dreptul o sa aflii ca ai nevoie de vreo 2 ani in care sa stai pe langa un alt avocat ..trebuie sa ai bani ca sa o termini, dupa facultate ai nevoie de cateva mii de euro.
Dupa acei 2 ani esti liber sa profesezi.ah dar stai ..nimeni nu a auzit de tine si oamenii ii cauta pe cei mai ieftini/cunoscuti.
Avocatii ca si Arhitectii sunt multi si fara job-uri ..arhitectii pot lucra online dar tu nu.
Sa nu mai zic ca legile se schimba anual si cam tot ce ai invatat in facultate devine eronat.
In schimb la internationale ai posibilitati Nelimitate!
Sper ca am fost macar putin de folos!
Succes!