| 092266 a întrebat:

Ce parere aveti de sculpturile mayase si de semnificatia lor? Au vreo legatura cu extraterestrii antici care se presupune ca au vizitat planeta noastra acum mii de ani?

Răspuns Câştigător
| Silviu_7451 a răspuns:

Nu cred in asa ceva. Totusi eu am fost in Mexic si am vizitat toate templele si piramidele cunoscute. Am vazut la un muzeu de acolo pe o placa de piatra de vreo 3m. Nu stiu cum o sa sune descrierea dar ma chinui. In partea de jos adica pe pamant erau multi oameni cu mainile spre cer, iar sus era un alt om legat cu sfoara de pamant si cu o casca pe cap (cum erau cele de astronaut din anii 60-70) exact un bol. Prima oara mi-a inspirat un cosmonaut. M-a socat chestia aia si chiar e ciudat.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E posibil.Sint teorii peste teorii,poate sint oameni din viitor utilizind gauri de vierme intr-un univers curbat,poate sint extraterestrii din alte civilizatii, poate nu este decit imaginatia noastra, in timp ce singurul adevar este ceea ce simtim in secunda asta...

| 092266 explică:

Dar daca ceea ce simtim ne este insuflat tot de ei? Daca suntem doar un experiment genetic, care miraculos, s-a concretizat intr-o civilizatie?