| angel10 a întrebat:

Ce parere aveti despre legea atractiei, cartea "Secretul"?
Functioneaza asta este sigur, va spun din proprie experienta!
Toate parerile sunt binevenite.
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| sterwa a răspuns:

E la fel de reala ca si legea gravitatiei, e in tot si in toate, depinde doar de noi daca stim sa ne folosim de ea

7 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Nu am citit cartea de care spui tu... Parca am vazut filmul... (sau am spus ca trebuie sa-l vad) Am citit o alta carte care se baza tot pe asta... Da, functioneaza! Dar e ciudat sa te dezobisnuiesti... Eu cel putin am fost obisnuita sa lupt pentru ceea ce imi doresc... Mi se pare ciudat sa nu mai fac nimic si sa obtin ceea ce imi doresc... Aproape imposibil... Dar, e drept, se intampla...

| Mefisto23 a răspuns:

Eu am vazut un documentar "The Secret" (nu stiu daca e vorba despre acelasi lucru) in care se vorbea despre relatia dintre om si Univers si cum atitudinea noastra ne poate influenta viata. E foarte interesant, recomandwinking

| angel10 explică:

Da, mefisto23 ma refer la acelasi lucru!

| SimpleSergio a răspuns:

Am vazut si eu documentarul happy. ce parere am? ca functioneaza big grin si la mine a mers.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E o prostie! Incearca sa combata ideea de Dumnezeu. Ganditi-va cati oameni care dorm in canale nu viseaza sa se trezeasca intr-un pat pufos si cald... Lor nu le mai raspunde universul?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intrebarea mea a fost: "Cum de asa multe lucruri se intampla dupa cum le doresc sau le gandesc?!" Raspunsul a venit vizionand filmul "The Secret". Filmul m-a facut sa constientizez ceva ce traiam deja de mult timp.

| Faye a răspuns:

Acum citesc cartea. E uimitor. si nu imi vine sa cred ca functioneaza. Cat despre Dumnezeu. Da. Cred ca exista. Si parerea mea e ca El a creat legea asta. In carte chiar erau citate din biblie despre credinta!

Semne legate de legea asta sunt peste tot, trebuie doar sa le intelegem.