| Rona a întrebat:

Ce parere aveti despre legea atractiei?
Ea chiar functioneaza?

Răspuns Câştigător
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Eu zic DA..., si nu doar pentru ca am vazut "The Secret"!

8 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Destul de posibil... eu am primit exact ce mi-am dorit... iar acum am ajuns la stadiul de "ai grija ce iti doresti ca se poate imtampla"... si dat fiind faptul ca uneori se intampla mai tarziu... e destul de posibil sa nu iti mai doresti acel lucru.

assiris
| assiris a răspuns:

Două corpuri punctiforme de masă m1 şi m2 se atrag reciproc printr-o forţă direct proporţională cu produsul maselor corpurilor şi invers proporţională cu pătratul distanţei dintre ele, orientată pe direcţia dreptei ce uneşte centrele de greutate ale celor două corpuri.

| stefybx a răspuns:

Da! Sigur functioneaza caci asa cum se spune fiecare om are jumatatea lui si in momentul cand o intalneste orice altceva devine banal.

| carmen_9743 a răspuns:

Este legea cea mai valabila din lume. Cand apare atractia cam greu invinge ratiunea. E bine sa te lasi atrasa atunci cand n-ai obligatii fata de altcineva. Daca atractia apare atunci cand esti casatorita, trebuie sa te intrebi serios de ce te-a atras alta persoana. Se poate discuta pe tema asta ore intregi. Fii un pic mai precisa cand vrei un raspuns la subiect. Generalul uneori nu-i bun, particularul este totul.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Mai deloc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu siguranta un simbure de adevar exista. important este sa fim optimisti, realisti, increzatori in idealurile si scoopurile noastre, intr-un mod rational

| mickme a răspuns:

Eu stiu ca functioneaza, vrei sa te convingi si tu si sa intelegi cum si de ce functioneaza? iti recomand sa citesti 2 carti scrise in urma cu 70-100 de ani, te vor lumina:

1. Wallace D. Wattles - Stiinta de a deveni bogat
2. Napoleon Hill - De la idee la bani

pe aceste carti s-a bazat si The Secret, dar vei intelege mai bine si mai profund cum si de ce functioneaza legea atractiei

de asemenea, cauta carti de autori din miscarea New Thought, aparuta la inceputul sec XX in america (wattles, haanel, atkinson, hill si multi altii) si vei intelege

succes happy

| mickme a răspuns:

Eu stiu ca functioneaza, vrei sa te convingi si tu si sa intelegi cum si de ce functioneaza? iti recomand sa citesti 2 carti scrise in urma cu 70-100 de ani, te vor lumina:

1. Wallace D. Wattles - Stiinta de a deveni bogat
2. Napoleon Hill - De la idee la bani

pe aceste carti s-a bazat si The Secret, dar vei intelege mai bine si mai profund cum si de ce functioneaza legea atractiei

de asemenea, cauta carti de autori din miscarea New Thought, aparuta la inceputul sec XX in america (wattles, haanel, atkinson, hill si multi altii) si vei intelege

succes happy