| CarlaWadafac a întrebat:

Ce părere aveţi despre Masonerie si Illuminati?

27 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

Http://www.mlnr.ro/
Uite draga situl oficial.
Din fericire existam si in Romania de mai bine de 100 de ani.

| AverageIAlex a răspuns (pentru Inferno):

Ok, aici se face confuzia. Marea Loja din Romania nu are nici cea mai mica legatura cu Illuminati.

| Inferno a răspuns (pentru AverageIAlex):

Ce illuminati? Illuminati a disparut.

| AverageIAlex a răspuns (pentru Inferno):

A disparut? laughing Unde?

| Inferno a răspuns (pentru AverageIAlex):

A fost desfiintata.

| SaveTheNature a răspuns:

Un nume ceva? sa stiu despre cine e vorba. sau e un termen abstract din auzie?

| Încrucişătorul a răspuns:

*Francmasonerie

| AverageIAlex a răspuns:

Ti-ai facut cont doar ca sa intrebi asta? Sunt extraordinar de multe de spus pe acest subiect si cel mai bun mod e in grup, fumand un joint.

| CarlaWadafac explică (pentru AverageIAlex):

Aveam un cont de vreo 3 ani dar am uitat e-mailul. Oricum, nu vad ce legatura are contul meu cu intrebarea. Ceream doar o parere.

| AverageIAlex a răspuns (pentru CarlaWadafac):

Stai linistita domnisoara, doar intrebam, atata tot.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-am auzit niciodata de asa ceva... ceea ce presupun ca e bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt niște animale foarte drăguțe.

| dragos38 a răspuns:

Ei conduc lumea, insa ce parere aveti despre religie?

| asasaasa a răspuns (pentru dragos38):

E unul din mijloacele, poate cel mai important de indoctrinare si insclavire a umanitatii

| dragos38 a răspuns (pentru asasaasa):

Incet,incet, mi-am dat si eu seama ca este ceva in neregula cu religia, fiind in contradictie cu stinta, in scoli s-a scos astronomia si s-a bagat religia ca materie de studiu, si atunci ma intreb cum sa nu batem pasul pe loc in loc sa perseveram si noi

| asasaasa a răspuns (pentru dragos38):

Uite niste documentare despre religie care pe mine m au inspirat, eu oricum nu credeam dar eram asa confuz adica nici nu mi puneam prea mult problema pana ce am crescut si am inceput sa ma gandesc serios la asta
http://www.youtube.com/watch?v=9FiHRVb_uE0
http://www.youtube.com/watch?v=bMDF3bGyFmo
http://www.youtube.com/watch?v=mQorzOS-F6w

| mihaitaLGP a răspuns (pentru dragos38):

Una chiar foarte proasta. Creatia unui sistem bolnav pentru indoctrinarea si manipularea maselor.

Cat despre masonii nu cred ca exista, exista doar ca si mesaj de indoctrinare tot RELIGIOS. Doar ideea in sine ca ei sunt satanisti, ca vor sa conduca lumea si sunt malefici.

Nu cred ca exista doi autori, autorul binelui si autorul raului. Cred ca exista un singur autor, acest autor merge pe mai multe drumuri. Aparent nu au legatura intre ele dar duc tot acolo. Ca sa poata avea control, trebuie sa fie aceasta parte intunecata. Daca ar exista doar binele, nu ai avea de ce sa-ti fie teama.

Din aceasta cauza se arunca tot felul de mesaje de indoctrinare, rau, diavol, iad, fantome si chiar masonii (etc ). Chiar daca nu crezi, cumva ajungi intr-un mod inconstient sa crezi ca exista rau, care te face sa te indrepti spre binele lor (biserica, dumnezeu ). Aceasi mizerie.

Răspuns utilizator avertizat
| ἶῆfἶῆἶƮყ a răspuns:

Are legatura cu Illuminati http://www.whatchristianswanttoknow.com/......the-bible/ masoneria este o societate oculta prezenta in toate tarile lumii(marea loja engleza, scotiana, italiana romana, etc...) lojele sunt unite au ca scop crearea unui singur guvern mondial, pentru a controla mai usor lumea.cum crezi ca a aparut ue,statele unite ale americii, nato, onu, etc... ei spun ca au scopuri nobile ca ajuta oamenii ca promoveaza dezvoltarea stiintifica etc.dar e o mare vrajeala.ei se inchina de fapt diavolului, lui L ucifer pe care il numesc marele arhitect al universului.sunt total opusi lui Dumnezeu.incearca sa promoveze ecumenismul. unirea tuturor religiilor. tine minte religia adevarata este sa asculti de cuvintele Lui Isus si sa le aplici :). nimic si nimeni sa nu-ti ia credinta sa tii cu dintii de ea. vor sa iti controleze fiecare miscare si gand. de asta vor implementa cipul. iti vor imoplanta in corp un cip care daca nu il ai nu vei mai putea face nici un fel de tranzactie.banii lichizi vor disparea.se va folosi cardulcare va fi si el inlocuit cu cipul.cipul contine cifra "666" cifra diavolului.mai bine traiesc pe strada intr-o cutie de carton decat sa imi introduca asa ceva in corp aici ai cateva videouri interesante: http://www.youtube.com/watch?v=neaYIsZaiYI http://www.youtube.com/watch?v=lqAz81Iri7s http://www.youtube.com/watch?v=lUH52Enb7Yc&feature=related http://www.youtube.com/watch?v=G4b-EL4fyAo&feature=related http://www.youtube.com/watch?v=TXK4yxMuU5g&feature=related Sa te spele pe creier, sa porneasca NOUA ORDINE MONDIALA Si cine ia marca fiarei merge direct in iad, Dumnezeu nu va trece cu dederea daca iei cipul ala :)

| Polonic1 a răspuns:

Subiecte interesante.

| agoodfriend a răspuns:

Sunt la fel ca tine-anticrestini. Ca sa spui ca ei conduc lumea, ar trebui sa stii cu ce se ocupa ei sau sa faci parte din rindurile lor. Atunci cum poti face afirmatii fara sa cunosti?

| GucciPucciGucci a răspuns:

Cand vine vorba de masonerie, illuminati sau alte societati pseudosecrete parerile sunt impartite la fel ca si miturile/legendele despre ceea ce intreprind ele de fapt. Unele pledeaza in favoarea acestor organizatii, altele aduc argumente cat mai credibile care sa le desfiinteze si sa creeze in ochii lumii o imagine infioratoare a lor. Daca ma intrebi pe mine, da exista asemenea societati si cu siguranta ele au rezistat frecventelor atacuri din partea regizorilor de film si a speculantilor care mai de care atat din cauza puterii lor foarte mari cat si din cauza puterii adulantilor acestora. Astfel, in comparatie cu ele, noi "pamantenii" suntem mici marionete, creaturi inofensive cu ajutorul carora ele avanseaza in societate. Pentru noi nu exista alternative iar atunci cand unul mai rasarit incearca sa-i destupe si pe ceilalti la minte este repede redus la tacere. Asa ca nu poti sa-ti faci o imagine fidela a acestor organizatii, uneori simti ca in loc sa te apropii de adevar mai tare de afunzi in minciuni. In orice caz trebuie sa ocupi o functie foarte inalta intr-un post ca sa afli cine sunt cu adevarat masonii si de ce sunt ei in stare.