| Eron a întrebat:

Ce parere aveti despre noua melodie a lui Lady Gaga, Judas? Nu credeti ca e putin cam exagerata? Putin mai mult.Si videoclipul este groaznic.Eu unul cred ca a intrecut masura. Voi ce parere aveti? Vi se pare OK? Si daca va place melodie, nu credeti ca datorita mesajului nu ar trebui ascultata? Cel putin nu de crestini? Ce spuneti?

19 răspunsuri:
| JeSa a răspuns:

Dar nu inteleg, - de ce 'cel putin nu de crestini', - dar ce ei sunt scutiti, sau scuze. care e fenomenul?
Tot ce e malefic poate cauza oricui, daca e malefic..., indiferent ca esti alb, negru sau masliniu.

| Hombre a răspuns:

Ga-ga-ga-ga-ga-ga, da, au salvat Capitoliu, parca avem o categorie "Muzica" pacilea.

| ExistaMosCraciun a răspuns:

Desi sunt crestina, imi place ideea videoclipului si am sa spun si de ce : in centrul videoclipului nu se afla Iuda, nici Iisus, ci Maria Magdalena. Despre ea se stie ca a fost prostituata si conform teoriei conspiratiei, sotia lui Iisus. Lady Gaga schimba povestea si ca sa fie pacatul facuta pana la capat, apare in ipostaza de prostituata, dar indragostita de Iuda, desi stie ca nu este bine, dar ceva o atrage acolo ( zice pe la sfarsit asta). Asta e tot, abordarea mi se pare inteligenta si ingenioasa, numai buna de starnit controverse si vanzari garla.

| ExistaMosCraciun a răspuns:

...si fratilor, pentru Dumnezeu, Judas inseamna Iuda, NU Iisus!

| ExistaMosCraciun a răspuns:

@Hagiul, pentru a schimba abordarea in felul asta iti trebuie imaginatie, nu gluma si daca ar avea vanzari zero, tot genial mi s-ar parea. Nu isi bate joc de nimeni, doar reinventeaza o teorie a conspiratiei, aducand ceva ce se presupune ca s-a intamplat acum 2000 de ani, in zilele noastre. Daca nu ai cultura generala necesara, nu mai da cu pietre.
Greseala am facut-o pentru ca am scris repede, nu pentru ca nu stiu cum se acorda substantivul cu adjectivul provenit din verb la participiu.

| DorelSudoru a răspuns:

Muhahawawa...asta e stilul ei...acum dupa parerea ta crestini n-ar trebui sa se uite nici la filme de groaza

| NickiMinaj a răspuns:

E din ce in ce mai aiurea lady gaga, inainte macar avea melodii dansante. acum e o lady gaga profunda sau ceva... bleah!

| Kosuchin a răspuns:

Vaaai de mine, dar ce mesaj transmite melodia, draga Eron? Ca Gaga
e indragostita literalmente de cadavrul unui evreu de acum 2000 de ani? Pe bune, chiar crezi asta?

| Hăgiul a răspuns:

Nyx, nu-i asa ca e bine sa faci ceva iesit din comun si prost, ca apoi sa-i spui inteligent datorita faptului ca se vinde bine? "pacatul facuta" -gresit; "pacatul facut" -corect.

| Bogdanux a răspuns:

Videoclipul mi s-a parut de prost gust, reusind sa creeze foarte multe conspiratii.De melodie nu mai zic nimic, nu ascult asa ceva, deci nu-mi place.

Eu consider ca tot ce vrea Lady Gaga este sa socheze lumea prin stilul ei, ca sa iasa cat mai mult in evidenta.

| Eron explică:

Jessika
Am spus ca asta pentru ca ateilor sau celor care nu sunt crestini nici nu le pasa de ceea ce spune melodia aceea.Majoritatea care nu sunt crestini nici nu au auzit de Isus, deci...

| CautNume a răspuns:

Tin sa te dezamagesc ca nu Judas e ultima ci asta
http://www.youtube.com/watch?v=QeWBS0JBNzQ

| CautNume a răspuns:

Omg.dar melodie e chiar misto si nu e NOUA!

| xCatastrophe a răspuns:

Nu`mi place. Ianainte avea melodii mult mai faine astea sunt mai ciudata si exagerate deci asta e frate sa nu se supewrii fanii...

| Fiction a răspuns:

Nu mi se pare deloc ok.E exagerat, videoclipul e oribil. Exact cum ai zis si tu.

| Troll a răspuns:

Normal ca trebuie sa se tezeasca credinciosii tarii sa zica "NU ca ii vorba de DUMNEZEU"...
Tristilor

Pentru Lady Gaga clipul este chiar ok in comparatie cu alejandro (sau cum eu zice)

Mie personal nu imi place cum canta dar piesa nu este asa oribila.

Eu zic sa nu mia ascultati muzica de genu
Puteti sa va satisface urechile cu maneilistii tarii noastre. Macar acestia transmit un mesaj mai ok, asa-i?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu una consider ca e oribila nici macar nu am putut vedea videoclipul is nici nu am vrut sa aud de melodie. Vreau sa spun ca am citit pe un site despre vedete descrierea videoclipului si nici macar nu am mai vrut sa aud de el.Este groaznic felul in care isi bate joc de Dumnezeu, dar si mai groaznic este ca a reusit sa obtina o multime de fani care o idolatrizeaza si cine stie.le-o mai placesi videoclipul ca asa face gaga.In plus acel video este unul dintre cele mai vizionate...groaznic! Adica Lady gaga e o satanista si sunt o multime de fani care dau replay zilnic incepand sa fie de acord cu ideeile ei.Asta e ce cred personal.

| bibigaby a răspuns:

Eu zica ca e oribila pentru ca e vorba in primul rand de DUMNEZEU intr-o melodie!

| 01justin a răspuns:

MIe mi se pare prea exagerat, atat melodia cat si videoclipul.