| wtxwhdxifdjebdd a întrebat:

Ce parere aveti despre onoare? Melodia noua a lui GW mi-a dat multe de gandit.

41 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Onoarea (pe lângă curaj) este cea care îţi lipseşte pentru rezolvarea acestei probleme: http://www.tpu.ro/......ila-de-ea/

Mă bucur să văd că te preocupă acest subiect. Înseamnă că te îndrepţi în direcţia bună.

| wtxwhdxifdjebdd explică (pentru NOname):

OK...ma prefac ca e un compliment.

| wtxwhdxifdjebdd explică (pentru NOname):

Hey,ai idee cum sa fac imaginea de profil sa se vada in intregime? Fundaaawinking.

| NOname a răspuns (pentru wtxwhdxifdjebdd):

Te înşeli dacă ai impresia că am fost ironică.
Ai respectul meu pentru că ai curajul să-ţi recunoşti defectele/greşelile, măcar aici, în virtual. Şi e normal să mă bucure faptul că lucrezi la ele (toţi o facem, numai nu toţi în public). Succes în continuare.

| wtxwhdxifdjebdd explică (pentru NOname):

Mersi,chiar o sa am nevoie...

| NOname a răspuns (pentru wtxwhdxifdjebdd):

Nu ai pentru ce.
Iar avatarul trebuie redimensionat. Să-l faci pătrat, nu dreptunghiular.

| wtxwhdxifdjebdd explică (pentru NOname):

Cum adica?

| NOname a răspuns (pentru wtxwhdxifdjebdd):

Adică imaginea pe care o încarci la avatar trebuie să fie pătrată, dacă nu vrei să fie tăiat din ea mult şi disproporţionat.

| TJohannaB a răspuns (pentru wtxwhdxifdjebdd):

Trebuie ca imaginea sa fie mai mică sau scrisul mai mic, altfel nu merge.

| wtxwhdxifdjebdd explică (pentru TJohannaB):

Stiu.Ce pot face sa o micsorez?

| AvalohAlyn a răspuns:

Pai e simplu, onoarea e ceva ce multa lume n-arelaughing

| harciog a răspuns:

Nu sint cuvinte.Mi-e rusine sa vorbesc pentru ca, vorbind despre ea, imi dau seama ca ma indepartez.

| Hombre a răspuns (pentru harciog):

Pai se stie la purtatorii de talanga, cand li se nazare se pune de-a curmezisul si bati la el pana obosesti si nu mai face un pas, dar ce vrei asta e, incapatanare de magar, pardon, onorabil.

| Woodenpints91 a răspuns:

Care melodie şi cine e GW? straight face

| anonim_4396 a răspuns (pentru Woodenpints91):

Guess Who.

| Woodenpints91 a răspuns (pentru anonim_4396):

A...şi îi era lene să scrie. M-am gândit că e cineva din afară.

| wtxwhdxifdjebdd explică (pentru Woodenpints91):

Ce pot sa spun, pla mea e-n mana harniciei.

| Nick2012 a răspuns (pentru Woodenpints91):

Habar nai rolling on the floor dacă nu sti de ce te bagi în discuţie?

| WR104 a răspuns:

Onoarea exista doar la oamenii cu bani si aia mai mult simulata.

| wtxwhdxifdjebdd explică (pentru WR104):

Eu cred ca e pe dos. Unde ai vazut onoare la oamenii din Romania cu bani multi?

| WR104 a răspuns (pentru wtxwhdxifdjebdd):

Nu am zis nimic de Romania.
Daca e invers, e invers, foarte bine.

| wtxwhdxifdjebdd explică (pentru WR104):

Prea bine ai spus, n-are treaba Romania aici.

| Încrucişătorul a răspuns:

Onoare < Demnitate

| Hevnoraak a răspuns (pentru Încrucişătorul):

Nu,onoare e mai presus de demnitate ai auzit de bushido?

| Încrucişătorul a răspuns (pentru Hevnoraak):

Onoarea nu detine marinimie.
Cat despre bushido, trezeste-te: nu suntem samuraii luminii. Daca ne-am crede, nu am fi departe de cei care se cred Napoleoni.
Ca sa ma exprim băbeşte, onoarea ar exista daca am fi cu totii roboţi.

| Hevnoraak a răspuns (pentru Încrucişătorul):

Nu,am dat un exemplu aleartor.Nu trebuie să fi un robot ca să ai onoare.

| Încrucişătorul a răspuns (pentru Hevnoraak):

Onoarea reflecta imparţialitatea "la greu": ceva ce omul nu o poate avea niciodata din moment ce el nu e obiectiv.

| Claudiuu a răspuns:

Onoarea ar fi o calitate...Dar nu poti supravietui doar cu onoare.

| TJohannaB a răspuns:

Onoare nu prea exista la romani. Melodia e Draguta.

| wtxwhdxifdjebdd explică (pentru TJohannaB):

Intr-adevarmnu prea exista.Probabil putina onoare care a mai ramas, in prezent e impinsa cu o pompa de desfundat veceurile.

| Mădă0611 a răspuns:

Vorba cantecului, e ceva ce multa lume n-are. Cam tarziu se trezeste lumea. Vezi in Troy ce face Hector cand trebuie sa lupte cu Achilles. Nu stiu cati s-au prins ca aia e onoare si ca singurii oameni care merita sa traiasca sunt cei care au asa ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Onoarea e mișto.
(Așa întrebare, așa răspuns)

Tocmai GW s-a găsit în măsură să vorbească de onoare...

| LoveToHate a răspuns:

Ce melodie noua? Cum se numeste?

| wtxwhdxifdjebdd explică (pentru LoveToHate):

laughing

| wtxwhdxifdjebdd explică (pentru LoveToHate):

Chiar daca ai glumit iti spun oricum numele.Guess Who-Onoare

| Memories a răspuns:

Ce ma deranjeaza la melodia asta este ca si GW a demonstrat ca nu are onoare dar are curajul sa ii critice pe altii...

| Nick2012 a răspuns:

Mă bucur că te preocupă acest subiect! bravo mă thumbs up

| Nick2012 a răspuns:

Onoare e ceva ce multa lume n-are alien

| ciufuliiciii a răspuns:

Onoarea nu detine marinimie.
Cat despre bushido, trezeste-te: nu suntem samuraii luminii. Daca ne-am crede, nu am fi departe de cei care se cred Napoleoni.
Ca sa ma exprim băbeşte, onoarea ar exista daca am fi cu totii roboţi.

Răspuns utilizator avertizat