| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre persoanele care nu s-au indragostit niciodata pana la o varsta la care ar trebui sa cunoasca, fapt raportat la medie, iubirea.Numiti cateva trasaturi ale persoanelor respective. Ce parere aveti?
Este vorba de dragoste, nu dorinte sexuale.Cine nu prea vede diferenta, ii recomand sa nu raspunda.

Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Gizăz a răspuns:

Mă îndoiesc că generațiile astea au habar ce e aia iubire. Jonglați cu termeni pe care nici nu îi cunoașteți. Ai îndrăznit vreodată să iubești pe cineva mai mult decât îți iubești propria viață? O predare totală. O moleșeală totală. Să te arunci cu capul înainte, să te pui în fața plutonului știind că e posibil sa mori oricând. După să rămâi cu un gol în suflet care nu va mai fi umplut nici de toată lumina stelelor de pe cer. Cei tineri sunt prea lași și egoiști ca să aibă cel mai vag concept asupra acestui cuvânt. Tu întrebi cum sunt 90% dintre cei între 15 și 30 de ani să zicem. Ca să afli cum văd viața trebuie doar să privești relațiile interumane de la care e posibil să ți se facă greață.

PS: Să nu crezi că am cine știe ce vârstă. Am doar 21 de ani dar nu prea mă simt în ton cu generația mea și nici atât cu ăștia mai mici. Scuze dacă am părut puțin mizantrop.

6 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Astfel de persoane sunt maximul posibil de persoane realiste pe care le poţi găsi pe planetă.
Nu de alta dar cu greu mai poţi găsi în general un individ care să merite iubit (valabil la ambele sexe).

| harciog a răspuns:

Ram-coll_.,te poti inscrie cu succes intre cei care au cunoscut dragostea adevarata si care, spre deosebire de ceilanti si mai ales de mine, te-ai saturat de ea caci tocmai asta ne sugerezi.Nu cred ca poate fi vorba la o anumita virsta de necunoastere ci de o continua cautare.Dar nu cred ca intelegi pentru ca, daca te-ai oprit din cautare, inseamna ca adevarata dragoste a murit pentru ca ai conditionat-o cu tot felul de norme civile si religioase.

| Kosuchin a răspuns:

Mda, cu siguranta sunt una din persoanele alea.
Trasaturile mele, trasaturile mele, hmm...
Sincer, chiar nu stiu ce sa raspund.Ce-i drept, nu m-am indragostit cu adevarat pana acum, nici nu tin minte sa-mi fi placut de o fata/un baiat vreodata, si doar am 17 ani xP.
Nici nu exista un profil al persoanei ideale pentru mine.Relatiile inseamna pentru mine, un fals total. Timp pierdut, asta e.ce, stam impreuna maxim 6 luni, pe urma gata? Ce rost are sa mai incep, atunci?
E comun, chiar comun sa fii cu cineva la anii astia. Daca nu ai fost, apar speculatii si zvonuri xP...(fux them).Ma lasa rece, cand vad doi care se tin in brate, de mana, se saruta, etc (cadouri de Sf Valentin, wha teh fuc xD?).La cel mai sincer mod spun, ma lasa chiar rece. Daca cineva mi-ar spune ca-i place de mine, cu atat mai mult ma lasa rece.
Mi se reproseaza ca sunt narcisist, asta nu neg.Insa, nu face parte din planurile mele, sa am o relatie in timpul liceului.Mi se pare stresant, si ...aiurea, daca locuiesti cu parintii.La facultate poate va fi altfel, departe de casa si liber sa faci tot ce vrei tuh @_@. Atunci e timp de distractii, nu acum.O pasa proasta, si media e frecata.Mda.admitere pe baza de dosar, iar in Romania, tot prostu' poate sa aiba 10 pe linie >_>. Odata ce-mi stiu locul asigurat, ma linistesc si incerc sa renunt la atitudinea asta x].

| whatevernvm a răspuns:

Persoanele respectiva lipsite de iubire sunt reci, probabil unele doritoare sa iubeasca si sa se indragosteasca insa ori sunt foarte complicate ca persoane, ori nu gasesc persoana potrivita, ori nu au sentimente. In cazul in care o persoana nu are sentimente(pentu nimeni, mai ales o persoana "iubita") atunci are un caracter mult mai rece, egoist spre deosebire de o persoana care vrea sa iubeasca si sa se indragosteasca dar nu reuseste.

Parere, nu imi pot da cu parerea. Orice persoana se indragosteste, la un moment dat indiferent cat de rau ai fi intervine o persoana care te poate linistii, si intr-un final toata chestia o va numi "love".

Baftahappy

| Azazel_2358 a răspuns:

Pentru ca le e bine... daca nau gasit nu-s disperati si incearca sa caute asa ceva. Poate se simt mai bine fara

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Astfel de persoane mi se par inteligente.Mai bine sa ramai singur decat sa stai langa persoana nepotrivita.Aceste persoane sunt retrase, introvertite, ganditoare.