| anonim_4396 a întrebat:

Voi ce parere aveti despre persoanele care judeca alte persoane fara macar sa le cunoasca?

44 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Atata timp cat toata lumea judeca absolut aspect, nu am decat sa platesc cu aceeasi unitate de masura. Nu exista lucru marunt netrecut cu vederea de unii, se judeca aproape orice aici, in lume. Dupa parerea mea, sa judeci o persoana, reprezinta instinctul tau de autoaparare.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Imature si arogante.

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Deci toata planeta e plina de aroganti si imaturi? Inca nu am intalnit persoana care sa nu judece pe altul.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru UnBroken2016):

Poate in universul tau ai intalnit numai astfel de oameni care e destul de mic, ca si al meu si al altora. Cei care mai inainteaza in varsta, unii, mai prind la minte.

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

VEzi, ai spus 2 chestii care conteaza. Mai in varsta si unii. Eu inca si cei din jurul meu inca nu am ajuns acolo laughing

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru UnBroken2016):

Si nu am zis -universul tau -?

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Totusi mi se pare aiurea. Vrei sa zici ca nu judeci pe unul care il vezi pe strada cu pantalonii in vine, sapca data pe spate, imbracat in toate culorile curcubeului, poate si cu tigare in gura, care mai si injura de toate cele? CHiar asa perfect esti oare? Nu prea cred.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru UnBroken2016):

Sunt cazuri de oameni de nimic dar nu stii niciodata situatia lor si ce i-a adus intr-o anume stare. Dupa ce incepi sa cunosti diverse povesti de viata iti dai seama ca nici din tine nu stii ce s-ar alege in anumite imprejurari ale existentei. Viata este uneori f cruda si nu avem toti armura de a ne apara si a trece prin ea nesifonati. Aia care scuipa seminte pe strada in ritm de manele sunt in parte si produsul unei societati si educatii alese a capitalismului de balta. Un mare psiholog a spus - Nu exista oameni rai ci oameni care nu au fost iubiti. Dar nu refuz ca exista si exceptii, natura mai face si erori.Cu atat mai putin ii poti condamna dar nu sustin ca trebuiesc felicitati.

Răspuns utilizator avertizat
| UnBroken2016 a răspuns (pentru TrainRider):

Mie mi se pare ca spune ca e rau sa judeci deoarece multi cand vad pe unu intr-o culoare, asa ramane. La mine o persoana nu ramane neagra sau alba. Acum ne injuram, dupa radem, dupa cine stie ce se intampla. Vreau sa zic ca mi se schimba parerea despre o persoana. Uneori ramane asa orice ai face. Aici bat app la cativa hahaleri dati de tine

| Nitunitu a răspuns (pentru UnBroken2016):

Priveste-te in oglinda si vezi daca cel din fata ta te judeca.

Daca da, ai o problema, daca nu ai intalnit o persoana care nu te judeca!

| Drimmero a răspuns (pentru UnBroken2016):

Ce castiga Real Madrid trofee importante, chiar acum a castigat Supercupa Europei, cand vreodata o sa faca si Arsenal asemenea realizari, dar mai ales cu m0rtaciunea de Wenger? Sper totusi ca vine si randul tunarilor!

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Drimmero):

Nu am mai vazut un meci de luni bune laughing

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Nitunitu):

Nitule baiete iti dau un sfat care nici cel mai bun prieten al tau nu ti l-ar putea da. MERGI LA DOCTOR!

| Drimmero a răspuns (pentru UnBroken2016):

Au castigat si cu rezervele, ii asteptam pe Real la Londra asta-iarna cand s-au tras optimiile, ii casapea Arsenal, dar au avut bulan smug.

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Drimmero):

Ce a mai facut ROnaldo? ultima oara cand l-am vazut era la nationale si plangea ca o fetita ca nu poate sa joace.

| Drimmero a răspuns (pentru UnBroken2016):

Nici macar n-a jucat, e smecher rau Ronalducul asta, n-a jucat la Euro decat 20 de minute, a luat trofeul, a jucat slab in finala UCL si a marcat din penalty-ul decisiv si a castigat UCL, acum n-a jucat si are Supercupa Europei, iar maretul Henry, legenda numarul 1 al Arsenalului a jucat atatia ani ca sa se aleaga doar cu o amarata de finala UCL si cu 2 campionate si cupe ale Angliei? Bataie de joc/

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Drimmero):

Neata. Acum ti-ai dat seama cum functioneaza lumea laughing

| Drimmero a răspuns (pentru UnBroken2016):

Tot Henry a executat marele Real la el acasa cu un sut frumos, nici acum nu pot sa uit cum el singur si-a batut joc de Real! Asta imi da satisfactie, bwuahahaha

Răspuns utilizator avertizat
| Nitunitu a răspuns (pentru UnBroken2016):

Logic. Daca vezi o fantoma te sperii si nu spui la nimeni de teama sa nu te creada nebun sau sa creada ca faci misto.

Dar daca vezi multa lume care sufera si poti da o mana de ajutor cu un sfat sa ridici moralul unei persoane, ce faci?

Eu unul las pe ceilalti sa creada ce vor si daca pot ajuta, ajut!

Tu ramai cu glumele tale si viata ta bazata numai pe ce poti baga in gura, pe ce poti cumpara si alte placeri trupesti...

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Nitunitu):

Macar viata mea se bazeaza pe lucruri reale nu pe basme pentru idioti, Nitule baiatule.

| Nitunitu a răspuns (pentru UnBroken2016):

Stiu, sentimentele sunt ireale dar poate numai pentru tine. Altii le au.

Tine 1000 de euro in brate data viitoare cand esti la toaleta. Are efect euforic pentru cei care sunt reali.

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Nitunitu):

Nitule tu esti gay? Nu de alta dar daca continui sa ma bagi in seama ma faci sa cred ca exista interes si te anunt de pe acum ca sunt hetero.

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Nitunitu):

Sociopatii nu inteleg sentimentele. teapa

| Nitunitu a răspuns (pentru UnBroken2016):

Sti ce ma intreb? Care e acel eveniment care te-a facut sa te inchizi in tine, sa lasi bunatatea si sa pui un scut dur in fata ta prin care toti ceilalti sa te perceapa ca fiind plin de sine.

Te-a lasat vreo iubita? Ai fost inselat? Ai patit multe in copilarie?

Care e evenimentul? Serios, care e?

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Nitunitu):

Chiar vrei sa stii? Pai daca tot vorbim serios. Eu chiar credeam ca exista mos craciun pana cand l-am urmarit la gradinita ca s-a dus intr-o clasa sa isi dea hainele rosii jos si era un barbat la 30 de ani. Am ramas cu sechele de atunci sad. Banuiam eu ca minte cand i-am vazut adidasii dar am avut sperante si au fost naruite sad
Iei chestiile prea in serios Nitule baiatule.

| whatevernvm a răspuns (pentru UnBroken2016):

Atat? Ma gandeam ca l-ai prins pe mosul violand o caprioara, ceva ce ti-a distrus inocenta si te-a facut arogantul de azi, cine stie

| Nitunitu a răspuns (pentru UnBroken2016):

Iti recomand sa cunosti Adevarul despre lumea care te inconjoara, si Adevarul te va elibera!

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Nitunitu):

Poti spune ca am fost "iluminat" si acum vad totul mai clar. Ciao zana maseluta, iepurele de pasti si toate cele.

| Nitunitu a răspuns (pentru UnBroken2016):

N-ai nici somn, nici lecuire. Ramai in lumea ta...

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Nitunitu):

Esti mai incet, era de astepta sa iti dai seama mai greu asta. Totusi, un om inteligent a spus o data "mai bine mai tarziu decat niciodata".

| UnBroken2016 a răspuns (pentru whatevernvm):

Daca era in pielea goala mai ziceam dar avea haine normale pe sub cele de mos cracila laughing

| whatevernvm a răspuns (pentru UnBroken2016):

Trist... copilarie ruinata

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Niste tarani bre.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Una foarte buna, desigur. E misto cand oamenii te subestimeaza apoi vine un moment din ala in care iti scoti calitatile la iveala si ii lasi masca.

| Mayhem666 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu ma refeream ca te judeca de la prima vedere, adica te judeca de faptul ca esti imbracat diferit, ca te comporti diferit, ca gandesti diferit, ca ai o viata diferita de a lor, nu ca te subestimeaza.

| anonim_4396 explică (pentru Mayhem666):

Pe mine ma doare-n basca oricum.

| LostInPark a răspuns:

Sa-mi dau cu parerea despre altii care judeca, cu toate ca nu-i cunosc? happy
Yea, fain.
O sa citesc raspunsurile la intrebarea ta, poate aflu ceva.Thx.

| UnderPressure a răspuns:

Cand iti pasa de persoana o judeci, cautand adaptari si diferente ale comportamentului ei, la al tau.

Răspuns utilizator avertizat