| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre plictiseala? Cum se pot plictisi unii oameni cand exista atatea chestii interesante de facut/invatat etc? Voi cat de des va plictisiti? Ce parere aveti despre oamenii care sunt tot timpul plictisiti?

12 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Cei care fac asta tot timpul sincer mi se pare ca ori nu reusesc sa-si gaseasca placere in nimic ori sunt extrem de ignoranti.

| minrest a răspuns:

Mare dreptate ai. Eu unul nu ma plictisesc. Citesc ceva interesant, si daca m-as plictisi, as putea sa citesc altceva, sau pe moment sa fac ceva mai putin solicitant. Iar daca astept, atunci de-abia pot citi linistit pe telefon. Se plictisesc tocmai oamenii care au activitati lejere nu ca sa se odihneasca dupa o activitate solicitanta, ci ca sa omoare timpul, oamenii care nu fac nici un efort intelectual sustinut.

| Sn4k3 a răspuns:

Ma plictisesc chiar acum laughing

| anonim_4396 explică (pentru Sn4k3):

De ceeeeee

| Sn4k3 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cand n-am chef sa fac nimic, atunci vine plictiseala.

| xerxes1 a răspuns:

Unii isi bat bunica cand se plictisesc.

| FaraNume1245 a răspuns:

Nu mi se pare normal sa te plictisesti cand sunt atatea lucruri de facut, dar mi se pare normal sa te plictisesti cand nu poti face acele lucruri, de exemplu la scoala sau la munca.

| Satango a răspuns:

Ce părere pot avea despre plictiseală? E ceva obișnuit.
Tu nu te plictisești niciodată de nu știi cum se poate plictisi un om ''când există atâtea chestii interesante de făcut/învățat''?
Nu mă plictisesc foarte des, îmi găsesc mereu preocupări. Fac ceea ce-mi place. Asta fiind cel mai întâlnit motiv pentru care oamenii se plictisesc, din motivul că lucrul pe care-l fac nu le atrage interesul, așadar nu au chef, se plictisesc.
Nu există oameni tot timpul plictisiți... poate doar des plictisiți. Aceștia nu prea au obiective.

| KronstadtResurrection a răspuns:

Cat timp exista milioane de locuri de vizitat nu ma voi plictisi.
Cei plictisiti nu-mi formeaza vreo parere anume, fiindca nu le recunosc existenta.

| JustBlackNoGrey a răspuns:

Foarte buna intrebarea! Laasta ma gandeam si eu cand auzeam pe unii ca zic cum ca s-ar plictisi.
eu daca as avea o telecomanda de oprit timpul... si tot nu m-as plictisi!
Dar cei care intr-adevar se plictisesc sunt saraci in materie cenusie, sau mai bine zis sunt prosti, mediocri si atat le poate capul.

| Gillian a răspuns:

În ultimul timp sunt cam veșnic plictisită. Asta depinde de mulți factori. De exemplu, în cazul meu, lipsa de prieteni.