| Th3eo a întrebat:

Am şi eu o curiozitate: De ce sunt oamenii plictisiţi? Sunt atâtea lucruri de facut şi ei spun că sunt plictisiţi. Poţi oricand să citeşti o carte, să canţi ceva, să ieşi afară să te plimbi. Sunt multe lucruri de făcut dar mulţi dintre noi se plicisesc. Eu, pot să spun că nu mă plictisesc niciodată. tot timpul găsesc ceva de facut şi cred că plictiseala este o cauza a lipsei de creativitate. Voi ce părere aveţi?

4 răspunsuri:
| MaeRi a răspuns:

Sa iti explic eu cum sta treaba,cand cineva zice ca este plictisit nu este plictisit de fapt ci ii este lene,deoarece toti oameni in ei au ideei noi,si sunt creativi dar cand lenea apare tu zici''ah n-am chef ca sunt plictisit''.Si este logic faptul ca este vorba de ''lene'' nu de plictiseala,este imposibil ca cineva sa se plictiseasca, chair si daca stai in pat intinsa visand nu te plictisesti, pentru ca gandesti la ceva.totusi tongue

| happyendings a răspuns:

Ai dreptate, dar nu poti sa faci aceleasi lucruri la nesfarsit.Si din cauza ca tot mai multi copii sunt la net in loc sa fie afara, nu mai cu cine sa iesi. Oamenii de la tara sunt mai interesanti(ei nu se plictisesctongue)happy

| cristy50 a răspuns:

Frate uite acum toti copii si adolescentii stau la pc pe mess poze droguti metin cs si *** nu mai ies afara la un fotbal o plimbare cu bicicleta la strand la un gratar la padure sau ceva toti stau in fata pc...si eu imi gasesc ce sa fac si ie si lipsa de creativitate pentru ca ei stiu pc club pc club pc laba pc droguri si etc... scuze daca mesaju ie vulgarhappy

| Kerryn a răspuns:

Deacord cu MaeRi, treaba e in lene big grinDD
sunt plictisiti nu pentru ca nu au ce face, ci pentru ca li e lene sa faca cevawinking (majoritatea se confrunta cu asa problema)