| Parintele a întrebat:

Ce parere aveti despre preotii care "deschid cartea"?

35 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vai de ei cand le-o veni ceasul si vor trebui sa dea seama de ce au facut. Nu vor raspunde numai pentru sufletul lor ci si pentru bietele suflete ale naivilor pe care le-au pierdut corupandu-le la un astfel de pacat! Dumnezeu Sa-i ierte!

| cici_6785 a răspuns:

Intreab-o pe mamaia, ea ce zice?

| soshesays a răspuns:

Mai...am intrat aici de pe Google tocmai pentru ca sunt speriata putin, cineva a fost la un popa care deschide cartea si a intrebat de mine. I s-a spus ca cineva imi va cere ceva si ca nu e bine sa dau. AU trecut doua zile si cineva chiar mi-a cerut ceva si e un obiect destul de valoros cu imprumut. Nu pot sa refuza acea persona ais sa fiu rautacioasa dar TOCMAI S-A INTAMPLAT CE A SPUS POPA. Ma simt foarte nasol...

| messi1995 a răspuns:

Parinte am o intrebare ::ce avantaje si dezavantaje are un preot

| daniel_8066 a răspuns:

Cei care fac astfel de practici urmaresc doar scopuri materiale. E pacat ca desi ierarhii stiu despre aceste practici, nu s-a luat nici o masura impotriva acestor sarlatani. Daca Biserica propovaduieste principiul ca nimeni in afara de Dumnezeu nu cunoaste cursul vietii, atunci acesti mari sacerdoti sunt mai presus de Creator?