| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti de preotii Contemporani?

9 răspunsuri:
| milan9 a răspuns:

Daca s-ar lua un grup de 10.000 de preoti si un grup de 10000 de oameni obisnuiti (ai unui orasel), unde crezi ca se vor intalni mai multe patimi, pacate, betii, nelegiuiri, procese, furturi, divorturi, adultere, sinucideri, calomnieri, injurii, certuri, etc…? De 100 sau de 1000 de ori mai putine in randul preotilor decat al oamenilor din acel oras de 10000 de locuitori! Nu este usor, dar se poate verifica. thinking

Un lucru observat statistic deci, si nu in stil de manipulare cum ne ofera corporatia Mass-media.

| DeyCj a răspuns:

Proastă.Tot popi îs, chiar dacă și-au adaptat modul de propagandă la viața modernă a oamenilor, adică oameni plătiți de un sistem să îndoctrineze pe alți oameni cu scopul de a-i transforma în sclavii unei mâini de oameni.Și din păcate chestia asta funcționează excelent de bine, ca drept dovadă numărul mare de indivizi ce cred în ceea ce debitează ei.

| mentholinks a răspuns:

Pentru ei m-as bucura sa existe iadul, chiar daca ma duc si eu acolo.

| AC4S4 a răspuns:

Nu cunosc personal niciun preot. Mass-media arata doar cazurile rele, cele bune nu se promoveaza (doar cele rele sunt interesante). Astfel, se formeaza o parere rea despre preoti.

| Steregoi a răspuns:

Sunt atei.

| VictorFenrir a răspuns:

Aproape toti sunt niste paraziti

| Steregoi a răspuns (pentru VictorFenrir):

Popii sunt necredincioși sau atei.

| VictorFenrir a răspuns (pentru Steregoi):

Paraziti atei

| mcprv2 a răspuns:

Si de ce scrii contemporani cu majuscula?
Esti agramat?