| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre Stephen Hawking?

Răspuns Câştigător
| chelstone a răspuns:

Un om de stiina adevarat, a trait o viata de chin si nu a simtit nevoia sa ceara ajutorul vreunui dumnezeu sa-l faca bine, a inteles cu ce se mananca lumea asta, a inteles mai mult decat o fac crestinii si alte religii secretele lumii, fizica, biologie etc

9 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

De cate ori ma gandesc la el nu-mi vine in minte decat un titlu de tragedie greaca:"Prometeu inlantuit".O minte geniala intr-o inchisoare de "tarana"...

| chelstone a răspuns:

Lemonshu, eu am doua operatii la ochi si tot vad mai bine decat tine, spre deosebire de mine eu cred ca ai nevoie de cateva operatii in alta parte a capului, ceva mai in profunzime, scuza-ma dar nu admit asemenea ''teorii''

| Kosuchin a răspuns:

Raspunsul meu ar semana cu toate de pana acum.

| GodBlessYou a răspuns:

Stephen Hawking, unul dintre cei mai destepti oameni de stiinta contemporani.

Răspuns utilizator avertizat
| youtube2011_7096 a răspuns:

Un om extraordinar. Uitati-va in ce conditii a trait, si totusi a reusit sa contribuie inimaginabil de mult in domeniul astrofizicii.

| youtube2011_7096 a răspuns:

Uitati-va la intrebare si apoi cititi raspunsul lui lemonshu.
Ciudat cum de ai ales "bere" in loc de apa. Dupa ce ca pari destul de prostut, mai esti si betivanrolling on the floor.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Exista Dumnezeu si exista si viata vesnica.sant crestin si probabil prost pentru atei,dar trebuie sa-l contrazica cineva si pe desteptul ala.dar tu maddapple cu cine mergi? cu prostul la castig? sau cu desteptul la pierdere? fiindca un profesor universitar spunea despre ceva ce lucea in soare pe o plaja; e o scoilca ce luceste in soare.un trudit obisnuit, merge si dand nisipul la o parte scoate o sticla de bere rece, si o bea.tu cu cine ai merge? nu cred ca a vazut el lumea din scaunul cu rotile mai bine ca mine cu doua picioare.de univers nici atat nu poate fi vorba.iar de studii, ce sa spun? intelepciune omeneasca care este nebunie in fata domnului.

| qmzdnsajdlk a răspuns:

Nu am apucat inca sa studiez lucrarile lui, inca mai studiez si sunt fascinat de teoriile lui Einstein, insa din ce am apucat sa citesc pana acum, nu-mi pot imagina cum a putut sa lucreze in conditiile in care a trait, fara macar sa se poata misca, fara sa poata sa scrie.
Sper sa mai fie in viata cand vor fi demonstrate practic toate teoriile lui si ale altor savanti care explica formarea universului, atunci omenirea nu va mai avea nevoie de un creator mitic, si probabil vom deveni mai buni, nu vom mai face diferentieri intre natii, nu vom mai duce razboaie si vom convietui ca un tot unitar.

@Lemonshu : din ceea ce ai scris eu inteleg ca, ori esti spalat pe creier ireversibil, ori esti intr-adevar ignorant si prost, asa cum te autodescrii inca de la inceput.