| ...:::My\Tears/Run\Black:::... a întrebat:

Ce parere aveti despre Tsunami-ul solar?

Răspuns Câştigător
| cristi202 a răspuns:

Bla-bla-bla. Explozii solare, caci asa se numeau atunci, au fost si cind eram eu adolescent (acum peste 20 de ani). Inca de atunci stiu, pentru ca s-a specificat clar, ca se intimpla periodic, tot la citeva zeci de ani, ca te poate afecta daca stai mult la soare (faci mai repede insolatie), insa pe atunci nu s-a zis cum ca ar fi afectat comunicatiile. Pe atunci existau deja satelitii, e adevarat ca acum comunicatiile sunt mai intense, insa de atunci stiu ca impactul expoziei de atunci a fost f slab asupra comunicatiilor. Asa ca, nu are rost sa facem tam-tam pe ceva care se intimpla in Soare, la fel cum se intimpla cu o eclipsa de Soare.

4 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Pai in cel mai rau caz va afecta retelele de telecomunicatie de pe Terra durand poate chiar luni si ani buni sa se refaca. Dar sa nu uitam ca s-au mai intamplat lucruri de genul acesta.

| Razvan a răspuns:

Povesti.Mai marii lumi ruleaza cum vor ei destinele planetei.Totul nu e altceva decat un lung sir de conspiratii

| LuS[z] a răspuns:

Sincera sa fiu una foarte ...proasta.Pentru ca am vazut un film care trata exact problema cu exploziile solare.Si prima problema daca se intetesc ar fi ca ne-ar foarte afecta comunicatiile-satelitii care in ziua de azi au devenit o necesitate.

| Live.Laugh.Love a răspuns:

@justanotherprettyface ce ne-ai dat tu este un link pentru un concurs ca sa castigi un iPhone?! cica aia cred cercetatorii laughing))
hmmm. ai dat ca sa te votam, dar nici nu stim ce e acolo
eu zic sa nu mai dea lumea pe ala :-P

Pay... referitor la intrebrea ta. Eu cred ca s-au mai intamplat explozii solare. Adica nu stiu ce sa zic despre asta happy