| Elena1234456 a întrebat:

Ce parere aveti despre urmatoarele versuri? Sunt facute de mine big grin. (vreau o parere sincera)

Am in mana un album de fotografii si.il deschid
Si simt incet cum amintirile in capcana ma prind
Dement.sentiment.nu poate fi adevarat
M-ai dezarmat, acum sunt doar un alt copil neajutorat
Si incep sa plang, nelinistita ma foiesc
Si pentru prima oara-n viata gandesc, da.chiar simt ca gandesc
Si incep sa imi doresc sa iti spun vreo doua
Hai ca m-am hotarat, asculta o idee noua:

Mereu am fost de parere ca mai bine risti decat sa stai,
Ca mai bine stai decat sa dai,
Ca mai bine dai decat sa suporti
Ca mai bine suporti decat sa ranesti.
Si inca spun ca e mai bine sa ranesti decat sa minti
Ca mai bine minti decat sa ignori
Ca mai bine ignori decat sa dai sperante
Si parca pentru a da sperante trebuia sa risti.

Vezi tu, ne invartim intr-un cerc vicios
Cand gandim cu orice in afara de cap creierul e de prisos
Tu in mod sigur nu te gandesti la mine,
Spun asta. din nou. dar ma simt mult mai bine.
Pun albumul in raft si vad o urma de carbune
Nu o sterg, o las sa imi aminteasca de cele bune
Si reuseste. imi aminteste iar de tine
Acum incerc iar sa zambesc si sincer nu ma pot abtine.

Imi place sa cred ca e o poveste cu happy-end
Si sper ca m-am exprimat destul de coerent
E evident ca daca ai trait vei intelege mai bine
Daca nu, traieste prin mine.traieste prin mine

Răspuns Câştigător
| NoChanceForUs a răspuns:

Pare o altă dramă marca „Trădați în dragoste".Cât despre

"Mereu am fost de parere ca mai bine risti decat sa stai,

Ca mai bine stai decat sa dai,

Ca mai bine dai decat sa suporti

Ca mai bine suporti decat sa ranesti.

Si inca spun ca e mai bine sa ranesti decat sa minti

Ca mai bine minti decat sa ignori

Ca mai bine ignori decat sa dai sperante

Si parca pentru a da sperante trebuia sa risti."

nu ai făcut altceva decât un joc de cuvinte, pentru că esența lipsește.Ideea e următoarea:
În aparență ai făcut o poezie la care lumea lasă mici comentarii ipocrite deși știm amândoi bine că mai nimeni n-a stat să rumege versurile astea(eu am citit-o în 5 minute în speranța că înțeleg un mesaj aparte),iar esența este că mai ai de lucru.Să curgă stupidul, știu că femeile aleg să fie mințite frumos, dar eu nu-s ipocrit.

13 răspunsuri:
| mihaibrasov a răspuns:

Frumoasa, dar daca nu iti ies rimele prea bine mereu, poti scrie o poezie alba. De multe ori e mai draguta.

| NoChanceForUs a răspuns:

@MindFreak : Ești nebun, o spui prea verde-n ochi!laughing

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Draga Sol, pe tine te-a inspirat Tutu Adrian big grin
Si da, ai vrut sa faci versuri de hip-hop romanesc...Hmmm, nu ti-au reusit!
Se vede ca nu toti romanii au talent big grin

| SatanaInIzmene a răspuns:

Poezie,poezie,
Versu´ meu e smecherie,
Smecherie cu talent,
Zici ca sunt sub tratament.

Baaaa, baga-ti-ai poezia´n...
Tu faci misto de noi? - zice unu ce-i smardoi
Parca esti teleghidat
Esti frate cu Robo Cap?

| MindFreak a răspuns:

Mda, aproape că mi-a plăcut...
Mă voi ați citit vreo altă poezie în afară de Luceafărul sau macar s-o fi citit și pe aia integral? Am impresia că pentru unii tot ce are rimă și aduce a Guță se numeste "poezie".
Revenind asupra poeziei, este un eșec total. Un amalgam de sentimente, rimă forțată, măsura versurilor este absolut haotică și când o citesc nu mă pot gândii decât la o virgină de 14 ani pe care a părăsit-o gagică-su. Penibil!

| WhiteWolf7 a răspuns:

Nice...imi va da de gandit(ce nu stiu dar vad eu).

| Bastet a răspuns:

Zici că ai căutat rimele pe rimeaza.ro

| Tsiitsix3 a răspuns:

Sunt foarte bune si frumoase. Daca sunt scrise de tine ai putea avea succes cu elelove struck funda plz:X

| ruPfashu a răspuns:

Frumos.

| MissDi a răspuns:

Daci rimeaza da lasa de dorit faza aia din prima strofa.adica tu esti lenta, trista si dupa incepi cu Si incep sa imi doresc sa iti spun vreo doua

Hai ca m-am hotarat, asculta o idee noua
pai daca esti trista n-ai cum sa te scoli asa deodata si hai ca m-am hotarat asculta o idee noua...scz.nu are sens

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna SoL. E super.winking Poate o sa o ascultam pe tv.winking Bafta in continuare. Pa, pa.

| MiculUsar a răspuns:

Dealungul timpului am invatat cu totii sa ardem gazu, Nu vreau sa schimb macazu acum nu cred car mai fi cazu sa spun, Ca toata lumea e pierduta in spatiu! Da sunt bune versurile sunt versuri ceva de genu : Blaxy girls (n-am zis ca leai luathee hee

| adinutza_9584 a răspuns:

Daca intr-adevar sunt scrise de tine, sa stii ca sunt foarte frumoase. Chiar exprima ceva:*