| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre violenta domestica? E buna ca si forma de educatie?

15 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Dacă abuzul şi ţinerea în teroare se poate numi "educaţie"...

| Gizăz a răspuns:

Dacă vrei ca ăla micu' să-ţi asocieze numele cu teroarea, da.

| anad a răspuns:

Categoric, Nu! violentei verbale si corporale aplicate copiilor!
"Retragere in sine, minciuna, teama, comportament brutal fata de altii: iata ce naste violenta".
"Acum, un nou studiu arata ca expunerea la violenta poate provoca schimbari in ADN ce conduc la o imbatranire prematura a copiilor cu 7 – 10 ani".
http://www.perfecte.ro/......dn-ul.html

| sappy a răspuns:

E buna atata timp cat nu exista! Oamenii sunt prea prosti si cand nu pot educa pe cineva cu vorba buna incearca cu palma! Gandire limitata care distruge viitorul!

| Fatamuntilor a răspuns:

In nici un caz!
Sunt o gramada de alte metode educationale care dau roade rapide si pe termen lung!

| zurick a răspuns:

Un om care consideră că violența este benefică este ori nebun ori prost.

| OoBunnyoO a răspuns:

In niciun caz.

| MskDesign a răspuns:

Cum adica sa fie buna violenta domestica? Normal ca nu este buna.

| Deaad a răspuns:

Cel agresat va avea traume mari cand va creste.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tu esti cea care si-a batut bunica?
Vrei sa-i mai aplici o lectie?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este foarte eficienta dar nu este morala. Daca este buna tu decizi daca mergi pe eficienta sau moralitate. Acum o palma data la momentul ei o recomand.

| Kriss96 a răspuns:

Tie ti-ar fi placut sa te bata parintii cand erai neascultator?
Nu cred ca ti-ar fi placut. Nici nu cred ca ai fi invatat ceva. Doar i-ai fi stiut de frica. Atat. Si nu e ceva util.
Asa ca nu, nu e buna ca forma de educatie!
Inainte sa-i faci ceva unui animal incearca sa te pui in locul lui. Vezi daca pe tine te-ar incanta.

| SweetMinion a răspuns:

Nu! Normal ca nu e buna ca forma de educatie!

| 010123 a răspuns:

Normal ca nu. Va ajunge si el un ''om vampir''.

| ThePayback a răspuns:

Nu exista educatie cu pumnul.