| aniriiiiii a întrebat:

Ce parere aveti despre violenta domestica in familie?

3 răspunsuri:
| aniriiiiii explică:

Intrebarea mea este pusa bine, uite ce inseamna violenta domestica: Ce este violenta domestica?

Violenta reprezinta perpetuarea oricarei forme de abuz, fizic, psihologic, emotional sau sexual de catre unul sau altul dintre parteneri asupra unuia sau mai multor membri ai familiei. Indiferent de forma agresiunii, aceasta are un singur scop: puterea. Agresorul nu vrea decat sa arate ca detine puterea si controlul asupra victimei

| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Adica tu te referi la ''bataia animalelor'' nu? sau ce? ca nu te-ai exprimat corecthappy,pe intelesul meulaughing!thinking
Daca te referi la ''bataia animalelor'' eu una nu sunt de acord, pana la urma sunt si ele niste fiinte si fac parte din viata noastra de zi cu zi.happy
Pa, pa!

| SamSon a răspuns:

Tie nu ti se pare ciudat cand spui,, violenta domestica'' adica nu suntem animale, e foarte ciudat si nu sunt de acord cu asa ceva