| Pricope_Marius_1997 a întrebat:

Ce parere aveti despre violenta domestica in familie, adica sa bati femeia si copiii saptamanal cu amenintari si alte rahaturi?

44 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Pfff. minunat, o viață de vis, cine nu și-ar dori așa ceva

| GabiDumitrescu a răspuns:

Frumos, traditional, crestineste. Aleluia, amin, taci si-nghitz, ca se uita lumea strimb la tine daca divortezi!

| Celcestietot a răspuns:

Oamenii fără judecată își bat membrii familiei + că așa ceva este împotriva adevăratului Dumnezeu. Cel mai rău în toată situația aceasta este de copii, pentru că au riscul de a deveni adulți cu probleme psihice în viitor.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru Celcestietot):

Aici nu mai e de trait.

| Celcestietot a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Stiu. Este o lume plina de imoralitati, iar cei care inecarca sa aduca lumina in lume, sunt alungati. Prigoana crestinilor adevarati este deja aici si satanistii te omoara, o metoda ar fi prin infometare. Cum? Te concediaza :

https://stirileprotv.ro/......id-19.html

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru Celcestietot):

Tata mi-a spus asa ca inainte de revolutie in mediul rural daca te casatoreai cu o femeie si o bateai veneau fratii ei (in numar de 2, 3, 4 cati frati avea) adica cumnatii si te aranjau fain frumos asta la prima abatere iar la a doua abatere te omorau si te ingropau in padure. Cel putin asa mi-a povestit tata ca asa era pe atunci la tara acum din cate stiu e cu disparitii in ziare. Cred ca ai inteles ce vreau sa spun.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Celcestietot):

Bataia e rupta din rai, you kno'...

| Apokales a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Mai e si faza ca unde dai crestewinking.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Apokales):

Nu e adevarata, clar. La cit m-au batut ai mei - si imi aduc aminte O SINGURA DATA in care chiar nu aveau motiv sa o faca, ar fi trebuit sa ramin pe la 1.6 metri inaltime...

| Apokales a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Pai, asta zic unde dai creste, n-ai crescut deloc? Eu sufar de nanism, dar la cata bataie am mancat am ajuns pe la 1.74, ceea ce este mult pentru un nanit.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Apokales):

La 1.74 numa' pitic nu mai esti. Sau ai cumva probleme de dezvoltare la miini, gen?

| Apokales a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Da, am o problema, dar mergand pe ideea ca unde dai creste, uite la cat am ajuns. Puteam sa am mai putin de un metru, dar am ajuns la 1.74. Consider ca bataia are punctele ei forte. Daca s-ar inventa bataia peste penis ar fi si mai bine, dar aia e.

| Celcestietot a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Si culmea este ca am intalnit aceasta vorba exact la cei care nu au treaba cu Dumnezeu, care nu sunt crestini practicanti laughing. Nu ai observat asta?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Celcestietot):

E o scuza numa' buna pentru a abuza copiii. Sau aia cu "unde da tata, creste xulescu" si altele de genul.

| Celcestietot a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Exact, o scuza buna pentru a abuza copiii, ceva tipic persoanelor violente.

| Celcestietot a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Am inteles ce vrei sa spuiwinking. Existau si asemenea cazuri.

| johnnny123 a răspuns:

Ce parere poate avea un om normal la cap despre asta?

Este ca si cum ai intreba "Ce parere aveti despre viol?"

| Apokales a răspuns:

Trebuie sa fi facut ei ceva, nu se poate.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru Apokales):

Fii atent sunt unii care le bat saptamanal, sunt handicapati.

| Apokales a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Glumea, stiu ca sunt. Eram pe un santier in Bucuresti si un coleg povestea ca s-a dus acasa, nevsta-sa l-a intrebat de unde vine, iar dupa i-a dat direct pumn de a lesinat. Ce sa mai discuti de animalele astea? Sunt, dai dracu'!

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru Apokales):

E de la concentratia mare de tostesteron le fierbe sangele.

| Apokales a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Da, ma, dar acolo sunt barbatii aia adevarati. Daca le lasi asa de capul lor iti zic ca esti fatalau, deci consider ca moderatia este cheia. Asa ca isi mai merita cate o palma ca stiu ele de ce.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru Apokales):

Eu nu mai inteleg nimic, si daca le bati si daca nu tot nu e bine, e o tara de cu+rve si de prosti. Din cate am auzit cica si Basescu a batut-o pe nevastasa.

| Apokales a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Mereu am considerat ca in materie de educatie bataie este solutia. Ai vazut tu la noi in tara feministe sau chestii precum drepturi egale intre genuri?
Daca copilul ia note proste, el nu trebuie incurajat ca va lua note si mai proaste. El trebuie batut si isi va da seama unde a gresit si va lua note mai bune.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru Apokales):

Daca nu il bati se alinta sau devine mai sensibil emotional sti ce zic.

| Apokales a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Ba, nu ma lua in serios ca glumeam. Dar da, la faza cu copilul exista si problema ca nu stie de pedeapsa si risti sa devina un psihopat. Dar cand vine vorba de violenta domestica vis-a-vis de femeie, acolo nu stiu de ce si daca chiar trebuie, dar observ ca se ajunge la ea si mai nou femeile au devenit din ce in ce mai agresive, mai ales la tanara generatie.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru Apokales):

E bine ca mai informat acum stiu ce trebuie sa fac. Prefer sa raman singur ca pana la urma nu am nicio obligatie.

| Dalmore a răspuns:

Trebuie să fii bolnav mintal ca să ai o părere bună despre subiectul ăsta.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru Dalmore):

Pai, eu asta am vrut sa vad pareriile voastre.

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Normal la majoritatea famiilor românești, din câte observ chiar dacă familia mea nu e unul din cazuri, mda

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru AmFostOdataEuOBaba):

I-am auzit pe unii spunand ca "femeia nu se simte bine pana cand nu primeste o palma pe zi"

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

A, serios? Eu mă simt bine fără...hai să-mi dai o palmă, da

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Uite ce, nu eu am zis-o ci smecherii astia care au femei, eu nu am nimic de-a face cu asta. Si ca sa stii din cauza carantinei violenta domestica a crescut de 5 ori fata de cum era inainte https://www.youtube.com/watch?v=TqlwXRHrOfk

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Deoarece „animăluțele astea" stau mai aproape, „dragă" Mariuswinking

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Mi-se pare mie s-au aici e iadul pe pamant? pe bune acum.

| Stropdeploaie a răspuns:

Doar in Romania este posibil asa ceva! Sincer Romancele sunt cele mai offf nu mai zic nimic.crying((

| StrongHeart a răspuns (pentru Stropdeploaie):

Iti spun ceva, asa ceva e posibil, nu doar in Romania, eu cred ca suntem ok ca tara, dar ne-am cam uitat identitatea.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru Stropdeploaie):

Nici nu ma mir de ce italienii le violeaza cu scoci dupa un pod si pe urma le omoara, aia sunt mai prosti decat noi.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru Stropdeploaie):

Nu se va schimba nimic.

| Nume6 a răspuns:

Are probleme psihice de violenţă, vede familia ca pe niște obiecte de box unde se crede superior și face ce vrea cu familia lui...

Femeile trebuie să înţeleagă că nu trebuie să stea cu un așa om, psihic copilul o să fie afectat pe viitor văzându-și "tatăl" că îl lovește și își lovește și mama pe deasupra. O să devină si el o brută în viitor spun psihologii, o sa fie inchis în el, adică antisocial, și anxios să facă realizeze ce-și dorește în viaţă. O să își bată și el nevasta la rândul lui, ce vezi în familie aia faci! Sau ca fete o să suporte bătăile bărbaţilor, li se va părea normal pentru că așa făcea si tatăl cu mama lor!

Mai bine femeia se desparte de el, așa iși salvează psihic copilul, dacă și așa în cele din urmă tatăl nu incetează îl dă pe mâna poliţiei.
Femeilor, voi nu sunteţi obiectul nimănui, sunteţi fiinţe umane! Copilul nu o să sufere dacă sunteţi despărţiţi, din contră, îl salvaţi! Îi salvaţi copilăria și viitorul!

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru Nume6):

Nu stiu ce sa spun dar tara asta e ceva de groaza, e o societate bolnava.

| Jouliete a răspuns:

In mod clar nu e bine, inseamna ca barbatul are probleme, daca nu e constient ca foloseste violenta asa, abuzand de ei, din pacate sunt multe famili asa.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru Jouliete):

Pai, cred ca de aia se spue ca barbatul e mai prost decat femeia.