| AvalohAlyn a întrebat:

Ce reprezinta pentru voi iubirea? Cum ar fi oamenii daca nu ar exista iubirea? Ce ai face daca nu ar exista iubirea?

Răspuns Câştigător
Elianna
| Elianna a răspuns:

Am sa dau cateva citate despre ce cred ca este iubirea oameni celebri, si eu sunt de acord cu toti!:
"Iubirea este un fum facut din arborii suspinurilor." (Shakespeare);"Iubirea este inrudirea omului cu Dumnezeu. Ea uneste la maximun fiintele umane fara sa le confunde" (Parintele Staniloaie); "Iubirea este elixirul vital, izvorul sanatatii, al puterii si al energiei pentru fiecare om"(Mulford);"Iubirea este strălucirea care preschimbă praful vieţii cotidiene într-o ceaţă aurie" (Glyn);"Iubirea este o promisiune, iubirea este un suvenir, odată dat niciodată uitat, niciodată lăsat să dispară" (John Lennon); "Iubirea este ceva atât de deosebit încât n-o poţi ascunde, unde există, nici s-o simulezi, acolo unde nu există" (Doamna de Sabie);"Patria sufletului este iubirea" (Gogol);"Iubirea este cea mai frumoasă muzică din partitura vieţii. Fără ea, ai fi un etern afon în corul imens al omenirii" (R. Scheindeir); "Iubirea este aripa dăruită de Dumnezeu sufletului, pentru ca să urce până la El" (Michelangelo); "Iubirea este armonia a două suflete care cântă împreună" (G. Godek);"Iubirea e un sărut furat, un zâmbet inocent, o îmbrăţişare pătimaşă... şi un suflet smuls din piept..." (O.Paler); "Iubirea este o forţă care transformă şi face ca sufletul omului să fie mai bun" (P.Coelho);"Iubirea nu este un târg: te iubesc pentru că mă iubeşti. Iubirea este o certitudine: te iubesc pentru că te iubesc" (L.Rebreanu);"Iubirea este cea mai limpede oglindă-n care-l vezi pe Dumnezeu" (E.O.Chirovici);"Iubirea este o stare în care fericirea altei persoane este esenţială pentru a ta" (R. Heinlein);"Iubirea-i fum ce din suspine creşte" (Shakespeare);" Iubirea înseamnă a fi doi şi a nu fi decât unul. Un bărbat şi o femeie ce se topesc într-un înger" (V.Hugo)! Nu m-am putut hotari care citat sa-l scriu, asa ca aaaam tot scris!

.

10 răspunsuri:
| lilboutique a răspuns:

Iubirea e ceva frumos, asta daca intr-adevar e o iubire adevarata. Daca nu ar exista iubirea sigur lumea ar fi mai trista! nu e asa ca atunci cand avem probleme, cand venim nervosi sau suparati de la serviciu, nu-i asa ca persoana iubita ne poate face sa uitam de tot? Nu stiu ce as face daca nu ar exista iubirea, dar as fi tristasad

| User a răspuns:

O chestie. Mi-as taia venele, sa moara mamalaughing.

Răspuns utilizator avertizat
| papushikroz a răspuns:

Iubirea este sentimentul ce ne face mai umani.Este parte din noi. Daca nu are exista iubirea nici omenirea nu ar fi pentru ca noi suntem rodul unei iubiri.

| someone_8322 a răspuns:

As inventa eu iubirea sad
@AndreeaRullz : Iubirea nu inseamna doar sarutari pasionale straight face

| camelia1812 a răspuns:

Tot aici am fi.viata noastra ar fi mai plictisitoare si mai rece.

| lixu^^ a răspuns:

Tot aici am fi. Iubire? Poate mai exista iubire adevarata, dar mai rar.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca este a 10-a oara cand spun asta: iubirea-cel mai complex sentiment. Cuprinde atat starile rele, cat si pe cele bune. Chiar daca se manisfesta sub diferite forme, in sufletul unui om exista si va exista.

| alexya_1759 a răspuns:

Poi iubirea e ceva ce simty pentru o persoana, mai devreme sau mai tarziu toty vor cunoaste ce e iubirea adevarata, pai ar fi foarte trist daca nu ar exista sentimentul asta si de aceea profita de aceasta ocazie... daca nu ar exista, as incerca sa imi caut una...:-p glumeam

Răspuns utilizator avertizat