| caramel_4836 a întrebat:

Ce reprezinta pentru voi iubirea?

Răspuns Câştigător
| FoXy a răspuns:

Iubirea este un lucru pentru care chiar merita sa traiesti, un sentiment palpitant care iti face inima sa bata mai tare si care da drumul fluturashilor din stomacul tau:X.parerea mea:*

25 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

day dreaming
Cel mai frumos sentiment
day dreaming
E atat de frumos sa fii indragostit
day dreaming
Cred ca oamenii care nu au iubire nu au nimic, sunt goi pe dinauntru
day dreaming
Toti suntem neajutorati in fata iubirii si nu ii putem rezista
day dreaming
blushing
Recunoasteti! :p
day dreaming

| Silvia a răspuns:

Ce raspuns filozofic am dat laughing

| Silvia a răspuns:

Ce raspuns filozofic am dat laughing

| Silvia a răspuns:

Ce raspuns filozofic am dat laughing

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Iubirea este un element important. Daca nu ai iubire nu ai nimichappyOamenii nu pot trai fara ea si este cel mai frumos sentimentlove struck

nony
| nony a răspuns:

O amestecatura de sentimente.care de obicei duce la suferinta celui care nu se trateazawinking

Stefan
| Stefan a răspuns:

Iubirea cel mai frumos sentiment, pentru cei ce au parte de ia, ei sunt cei mai bogati oameni de pe tera.

| Psihoyounger a răspuns:

Ratiunea noastra de a traii. Fara iubire nu exista viata adevarata.

Chiar si animalele se iubesc. Fiecare isi protejeaza puii.

Fiecare iubeste in felul sau, pe unii ii intelegm mai greu, pe altii mai putin. Fiecare are propiul sau stil de a iubi.

Suntem parca najutorati in fata acesti maret sentiment care ne domina sufletele, inimile si vietile indiferent de vointa noastra!

Iubiti-va mult!

by Psihoyounger

| JackieSue a răspuns:

Atasament sufletesc (simpatie, prietenie, afectiune) puternic fata de cineva.

| JustMeFlory a răspuns:

Iubirea...dedicatie,suferinta,pasiune!

leonardk
| leonardk a răspuns:

Una dintre ratiunile de a trai.

| Andreeagen a răspuns:

Bravo voua pentru "Definitiile"date insa eu nu pot sa spun ce reprezinta pentru ca oricat as incerca vorbele mele nu vor aduce catus de putin cu sentimentul...

| kitty_8919 a răspuns:

Un sentiment tare frumos dar din pacate se sfarseste cu suferinta

| sorin a răspuns:

Iubirea este o reactie a urei, atunci cand iubirea dispare apare evident ura in multe cazuri.

| dyav0litza a răspuns:

Totul

| domidoc a răspuns:

Si of, si dor, si of, si mor...

| el3ctronizenT a răspuns:

Sensul vietii :X
e cel mai frumos lucru ever... unicul care uneste si care e plin de bunatate, speranta. si magieeehee hee

| cîrne a răspuns:

Chin si perfectiune

| mariamaya08 a răspuns:

Iubirea este un sentiment care trebuie trait de fiecare dintre noi. Cel mai important e sa gasim pe cineva, caruia sa-i daruim toata dragostea noastra si acea persoana sa ne daruiasca la randul ei multa iubire. Acea persoana trebuie sa merite toate sacrificiile! In iubire poti fi dezamagit, suparat, gelos sau fericit, rasplatit .etc! Fara iubire nu exista viata.

| alabala_4392 a răspuns:

Este amintirea clipelor frumoase petrecute impreuna. Este fluturasul din burtica ce nu te lasa sa uiti. Este zambetul ascuns din coltzul gaurii nascut din gandul catre atunci. Este hrana sufletului atunci cand nu mai poti atinge, nu mai poti auzi, nu mai poti simti pe cei ce s-au dus. Este hrana amintirilor...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A iubi este insasi legea vietii, a iubi este o arta, a te indragosti poate fi o experienta de o frumusete unica, fara indoiala, sentimentul de iubire fiind incarcat de puritate, de candoare si gingasie etc. Sau opusul, evident : "suferinta tu, dureros de dulce"...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Suntem cu totii pasageri intr-un tren al vietii... depinde de noi pe care il alegem...Eu cred ca iubirea este biletul fara de care nu am putea calatori cu trenul fericirii... happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Împlinire psihică și fizică.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E un sentiment mult mult prea placut

| sandero a răspuns:

O intrebare interesanta.Pai iubirea este un sentiment profund, mai incontrolabil decat celelalte sentimente.Vine fara sa o chemi si pleca tocmai cand ai nevoie de ea. Iubirea este ceva fara de care nu am putea traii, este ceva ce nu va murii niciodata, nici cand va fi sfarsitul lumii.Mai precis si ca la carte, este un sentiment de atractie fata de o persoana de sex opus(in unele cazuri de acelasi sex).