| TeTisSa a întrebat:

Ce reprezinta teoria conspiratiei?thinking

Răspuns Câştigător
Apache
| Apache a răspuns:

Mai pe scurt ...ca orice se intampla pe planeta * dezastre, catastrofe, evenimente importante * au in spate niste persoane /sau un anumit grup de persoane care ne conduc din umbra...

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este numita asa orice teorie care, fara a se baza pe date/ elemente obiective si pe dovezi sigure, considera ca toate evenimentele importante pe plan mondial ori al statelor sunt urmarea unor conspiratii ori ale actiunilor unor societati mai mult sau mai putin secrete, reale ori fictive (masoni, iluminati, Grupul Bilderberg, diverse servicii secrete etc). Numai bine!

| KyraW a răspuns:

Orice conspiratie are ca scop,direct sau indirect, manipularea maselor de populatie pentru obtinerea scopurilor proprii, sau a conducerii lumii.Toate actiunile si nenorocirile majore din lume sunt planuite de oamnei care lucreaza underground, sa obtina scopurile mari initiale.Si pentru acest scopuri majore e nevoie de sacrificii.Pana si noi oamenii d erand, avem consirapii propri, daca stai sa reanalizezi teoria mea.thinking

| Kanghu a răspuns:

Teoria conspiratiei reprezinta, o ipoteza sustinuta de anumiti indivizi, incercand sa demaste un eveniment care ar ascunde un presupus adevar.