| YTBDrawingBase a întrebat:

Ce inseamna teoria conspiratiei?

Răspuns Câştigător
| sherlock a răspuns:

CONSPIRÁȚIE ~i f. Proiect, elaborat în secret, prin care un grup de persoane uneltește împotriva statului sau a unei persoane; complot

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In aceasta sintagma se includ teoriile care nu pot fi verificate obiectiv (unele chiar fara nici o motivare cat de cat decenta), conform carora toate evenimentele importante sunt provocate si influentate de indivizi ori societati secrete care ar conduce lumea ori statele pe deasupra guvernelor. Numai bine!