| AvalohAlyn a întrebat:

Ce rost/sens are să trăiești mai ales când ești in suferință/depresie?

4 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Depresia se trateaza, altfel mori ca prostu'.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Priveste lumina si o sa iti dai seama singur care e rostul/sensul pentru care sa mai traiesti.

| Nilsson a răspuns:

Ti-am mai spus, cu atat mai mult are un scop in situatia data, acesta fiind sa scapi de depresie.

| Paul754880338 a răspuns:

Nu apreciezi lumina, daca nu ai stat in intuneric, nu te bucuri de libertate daca nu ai fost privat de ea, nu intelegi ca a respira nu este un drept ci un privilegiu poate decat daca intrebi un bolnav de astm. Poate ca depresia te ajuta sa evaluezi mai bine bucuria. Dar te intreb: de ce sa injuram ca e intuneric in loc sa aprindem lumina? Ai multe motive de bucurie in jurul tau doar trebuia sa dai la o parte depresia ce iti intuneca vederea.