| inflicted a întrebat:

Ce s-ar întâmpla dacă ar ploua încontinuu, fără oprire?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ne am îneca

| Simpatic a răspuns:

S-ar ajunge precum in timpurile lui Noe, adica Pamantul s-ar scufunda si nimeni nu ar mai supravetui

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

După noi, potopul, chiar și peste noi. Unele întrebări ca asta vor intra la apă și se vor îmeca.

| Celcestietot a răspuns (pentru Simpatic):

Exact, un raspuns folositor si inteligent! Daca pana si ateii de aici spun ca ne-am ineca, asa cum a facut unul mai sus, inseamna ca dau dreptate cuvantului bibliei, nu?

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pe unele locuri oamenii s-ar ineca. In rest nimic deosebit deoarece nu poate ploa din surse externe si cantitatea de apa din natura ramane constanta. Marile si oceanele fiind jos ar absorbi in continuu surplusul de apa.

Răspuns utilizator avertizat