| inflicted a întrebat:

Ce s-ar întâmpla dacă ar ploua încontinuu, fără oprire?

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pe unele locuri oamenii s-ar ineca. In rest nimic deosebit deoarece nu poate ploa din surse externe si cantitatea de apa din natura ramane constanta. Marile si oceanele fiind jos ar absorbi in continuu surplusul de apa.

| Simpatic a răspuns:

S-ar ajunge precum in timpurile lui Noe, adica Pamantul s-ar scufunda si nimeni nu ar mai supravetui

| Celcestietot a răspuns (pentru Simpatic):

Exact, un raspuns folositor si inteligent! Daca pana si ateii de aici spun ca ne-am ineca, asa cum a facut unul mai sus, inseamna ca dau dreptate cuvantului bibliei, nu?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ne am îneca

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

După noi, potopul, chiar și peste noi. Unele întrebări ca asta vor intra la apă și se vor îmeca.

Răspuns utilizator avertizat