| benny7 a întrebat:

Ce s-ar întâmpla dacă Soarele în acest moment s-ar opri să lumineze planeta noastră Pământ? Ce s-ar simți dacă soarele puternic a ajuns la capăt?

Răspuns Câştigător
| mastadont a răspuns:

Orice formă de viață existentă pe pământ va dispărea din simplul motiv că temperatura va scădea foarte aproape de 0 grade kelvin, asta înseamnă undeva la -270 celsius.

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Soarele s-ar putea opri in doua moduri:
- prin racire - proces care ar dura timp foarte indelungat fata de viata unui om, deci as sta linistit fiindca nu m-ar afecta in aceasta viata
- prin explozie - in care caz n-ar mai emana energie si viata ar disparea aproape instant pe Pamant, din cauza frigului produs.

| darrio2007 a răspuns:

Omenirea va dispare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cam greu sa o faca asa brusc.
Soarele fiind o stea, cand moare rade cam tot ce e in zona. S-ar vedea o lumina extrem de puternica, apoi bye bye.
Dar daca e prin racire... cateva zeci de mii de ani sa tot astepti dupa el.

| teo530 a răspuns:

Sti ca razele de la soare ajung la pamant in 8 minute da? Atunci daca soarele s-ar opri dupa 8 minute pamantul va ingheta foarte mult si foarte repede incat nici o forma de viata nu ar mai putea exista si daca e cum a zis mastatond ca va ajunge la temperatura de -270 grade Celsius, chiar daca exista animale care pot trai pe temperatura asta le va disparea hrana si automat vor muri si ele.