| AvalohAlyn a întrebat:

Ce se intampla daca te arunci dintr-o racheta spatiala chiar in spatiu,in drum spre Luna de exemplu? Unde te duci? Ce se intampla cu corpul tau, unde se duce? Stiu ca mori dar unde se duce corpul si ce simti cand te duci prin "negrul" ala spatial? Fara misto.Chiar sunt curios

Răspuns Câştigător
| Al3xbC a răspuns:

In primul rand omul ramane fara aer, iar daca incearca sa isi tina respiratia gazul din plamani va face plamanii sa se umfle si sa elibereze aer in sistemul circulator.in al doilea rand dupa cateva zeci de secunde pielea si tesuturile incep sa se umfle pentru ca apa din organism se evapora datorita presiuni din spatiu.un astronaut a avut o fisura in casca iar inainte sa isi piarda constinta a simtit cum limba ii dadea senzatia ca se topeste(a fost salvat iar limba a revenit la normal). desi frigul cuprinde corpul, radiatile cosmice face ca, corpul sa arate de parca e ars, plus da senzatia de stare de voma.chiar daca in atmosfera e foarte frig(desi reactia pielii corpului arata altceva)omul nu moare de frig pentru ca, corpul nu eibereaza caldura din corp decat dupa cateva secunde iar in secundele alea omul se sufoca deci practic nu apuca sa simta inghetul. apoi corpul ingheata si pluteste iar la cea mai mica atingere a unui corp in spatiu(indiferent cat de mic sau mare ar fi, se sparge/se descompune.inainte sa contrazici, citeste

12 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

Stii ce se intampla cu o bezea daca o pui intr-o camera vidata?

| TheImpaler a răspuns:

Corpul pluteste in spatiu pana o sa fie redus la niste bucatelee micute din cauza meteoritilor care circula cu viteze supersonice. adica te faci carne de mici in timp relative scurt. ce simti....nu stiu ca n-am iesit niciodata in spatiu laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Taduic a răspuns:

Fii sigur ca nu gasesti pe TPU un om care a fost in spatiu. Probabil, dupa parerea mea: dupa ce mori, corpul ramane in ramasite. Bate 'vantul spatial' (nu stiu cum sa-i zic dupa denumirea savanta) si ti se descompune fiecare celula imparte.

| meinyiddishekop a răspuns:

Zbori cu viteza initiala pentru totdeauna in directia in care ai sarit. Atat. Vei muri probabil din lipsa de oxigen sau sete, care vine prima.

| Al3xbC a răspuns:

Ramai fara aer si te descompui

| TheImpaler a răspuns (pentru Al3xbC):

Nu te descompui la temperaturile alea.

| AvalohAlyn explică (pentru TheImpaler):

Ce temperaturi sunt acolo?

| TheImpaler a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Minus multe

| Al3xbC a răspuns (pentru AvalohAlyn):

-270 grade celsius

| Al3xbC a răspuns (pentru TheImpaler):

In primul rand omul ramane fara aer, iar daca incearca sa isi tina respiratia gazul din plamani va face plamanii sa se umfle si sa elibereze aer in sistemul circulator.in al doilea rand dupa cateva zeci de secunde pielea si tesuturile incep sa se umfle pentru ca apa din organism se evapora datorita presiuni din spatiu.un astronaut a avut o fisura in casca iar inainte sa isi piarda constinta a simtit cum limba ii dadea senzatia ca se topeste(a fost salvat iar limba a revenit la normal). desi frigul cuprinde corpul, radiatile cosmice face ca, corpul sa arate de parca e ars, plus da senzatia de stare de voma.chiar daca in atmosfera e foarte frig(desi reactia pielii corpului arata altceva)omul nu moare de frig pentru ca, corpul nu eibereaza caldura din corp decat dupa cateva secunde iar in secundele alea omul se sufoca deci practic nu apuca sa simta inghetul. apoi corpul ingheata si pluteste iar la cea mai mica atingere a unui corp in spatiu(indiferent cat de mic sau mare ar fi, se sparge/se descompune.inainte sa contrazici, citeste

| Whaveya a răspuns:

Sincer, niciodata nu m-am intrebat asta, dar citind raspunsurile celorlalti, imi dau seama ca ramai fara oxigen, iar corpul tau pluteste pana aterizeaza pe o planeta sau nu! Oricum, cel mai bun raspuns e al lui Al3xbC si merita de asemenea funda! Apropo, ti-a mai spus cineva ca ai o imaginatie tare bogata?