| LelouchViBritannia a întrebat:

Ce sentiment aveţi când v-ă gândiţi în ce lume trăiţi(la oameni mă refer)?

17 răspunsuri:
| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Dam din coate, scapa cine poate!

| Inferno a răspuns:

Superioritate, dezgust, ura, mila si tristete.

| sabin89 a răspuns:

Nu vad de ce ai scris vă cu liniuta (v-ă), dar in fine...Eu ma simt bine. Vad ca progresam pe zi ce trece, am intrat si in UE si in NATO, putem circula liber si in Spania, si in Italia, si unde ne pofteste inima. Magazinele sunt pline cu de toate, cam scumpe, dar bine ca sunt. Oamenii sunt din ce in ce mai educati, mai cultivati, mai inteligenti. Uita-te si numai aici pe TPU ce discutii civilizate se poarta. Sigur, nu e o societate perfecta, dar e cu mult mai buna decat pe vremea razboaielor cu turcii.

| WR104 a răspuns:

Un sentiment naspa

| pwp a răspuns:

Imi vine sa plang..sincer!

| 4b a răspuns:

Compasiunesad

| Bylok a răspuns:

Dezamagire...

| wforweirdo a răspuns:

Să nu acord maximă încredere nimănui, pentru că nimeni nu e ce pare. Până la urmă toţi te vor lăsa baltă, odată şi odată.

| harciog a răspuns (pentru wforweirdo):

Nu am nici un sentiment, doar un gind netrebnic ca;"Un ciine moare de drum lung..."

| oliviaaa a răspuns:

priveste filmul - zombiland-
iata asa ma simt inconjurata de monstri, de necuviinciosi ce isi doresc doar bani
in orice caz ma simt singuratica, umilita si mila fata de oamenii fara cap

| RAY a răspuns (pentru oliviaaa):

Daca vrei sa ne unim singuratatea da-mi mesaj

| NoShit a răspuns:

Lumea in care traim se aseamana cu atmosfera Veronei din opera Romeo si Julieta; Lumea actuala e dominata de anarhie, dezgust, degradare, ipocrizie, superficialitate. Gandind astfel ma simt ca un jeg; un jeg care traieste printre alte jeguri monotone, ducand o viata banala in care zi de zi nu fac altceva decat sa-mi descarc frustrarile pe societatea asta plina de jeguri.
Analizand din cealalta parte a paharului, ma gandesc ca si noi, oamenii astia pesimisti da' realisti, influentam intr-un fel prin sentimentele noastre negativiste asupra societatii. Daca e sa vedem partea culta a societatii, unde lumea pentru mine e frumoasa si pictata-n roz ma simt multumita, mandra, implinita.
In final m-am pierdut. Nici eu nu mai stiu de mine.

| RAY a răspuns:

Scarba,ipocrizie, minciunii, ura,violenta,aroganta, invidie, ca totul e un teatru, manipulare religioasa, si multe cred ca ipocrizia ne defineste cel mai bine, mi mila de cei care vor si nu pot reusi nimic in Romania, mi scarba de cei care se plang ca nu au banii cu tigarii si bere pe masa

| RAY a răspuns:

Ignoranta religioasa

| Wøodenpints a răspuns:

Greaţă

| DushulRece a răspuns:

Acelasi sentiment cand te vad pe tine cum scrii

Răspuns utilizator avertizat