| anonim_4396 a întrebat:

Când va gândiți la Iisus ce sentiment va încearcă? Pe mine admirație.

8 răspunsuri:
| mentholinks a răspuns:

Nu stiu ca nu l-am cunoscut. Sa spuna cei care au o relatie privata cu el.

| Lukasssz a răspuns:

Nu exista, deci nu am nici macar un sentiment...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Lumină, speranță, prospețime.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am vrut să spun "iubire", însă iubirea nu e un sentiment, ci un angajament.
Cred că...admirație de cel mai înalt rang.

| chuckmanson a răspuns:

Uimire. E uimitor cum un lider de sectă nebun din Palestina antică a fost reușit să devină cea mai influentă persoană din istorie. De asemenea uimire la cum ar putea oricine care a citit biblia să îl considere pe Iisus o persoană de admirat.

| TheStrategist a răspuns:

Respect și admirație.

| pacatosulBogdan a răspuns:

Adoratie. Hristos este Dumnezeu! Ma inchin icoanei Sale.

| flaviusvampirdeiasi a răspuns:

Respect si dragoste