| KamaSutra a întrebat:

Când auziţi cuvântul "mamă" la ca vă gândiţi? Ce sentiment aveţi?

48 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Iubire maxima, sincera si neconditionata.

| xXPsychO983 a răspuns:

Mamă?
Persoana care te înțelege, te ajută, oferă afecțiune, sfaturi și este sinceră mereu.
Sentiment: respect, simpatie.

http://i.imgur.com/yrjlYgX.gif

| RainmakerX a răspuns:

Afectiune si sustinere...

Eu unul cand am de vorbit ceva vorbesc cu tata intrucat el ma intelege mult mai bine, gandim la fel * de fapt eu gandesc exact cum gandeste el intrucat asa m-am invatat...*
Am o relatie foarte buna cu tata, vorbim orice, absolut orice.

Cat despre mama. Ea este o fire mai sensibila.Ea nu se pricepe la calculatoare asa ca tata deci nu prea avem ce sa vorbim. Cu toate astea daca am nevoie de afectiune/sustinere apelez la ea prima data.
Ea m-a sustinut mereu in ceea ce am vrut sa fac, a fost alaturi de mine atunci cand eram foarte trist.

Diferenta dintre mama si tata...
Daca plangeam...
Tata: Hai, ia-ti o mica pauza...calmeaza-te,uita-te la televizor un pic si discutam cand te calmezi.
Mama: Oh, hai, nu mai plange, o sa treaca... *nu am fost certat/pedepsit niciodata, plangeam din motive banale* smug

Deci cand aud cuvantul "mama" ma gandesc la iubire si sustinere.

Bye!

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

La alcool.

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Evident,la bunaciunea de mama a vreunui amic laughing)

| Sociopat a răspuns:

Purtatoare de viata

| RaduTN a răspuns:

Respect.

| Geanin a răspuns:

Iubire.
Respect.
*lacrima*

| Copac13 a răspuns:

Cam sentimental

| KamaSutra explică (pentru Copac13):

Asa si?

| Copac13 a răspuns (pentru KamaSutra):

Ziceam si eu nu trebuie sa tipi

| KamaSutra explică (pentru Copac13):

De unde stii ca am tipat? laughing)

| Copac13 a răspuns (pentru KamaSutra):

Mi-a spus planta de la gemu tau

| KamaSutra explică (pentru Copac13):

Ce barfitoare e sad

| Copac13 a răspuns (pentru KamaSutra):

Stiu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ura si iubire in acelasi timp sad

| KamaSutra explică (pentru anonim_4396):

Te inteleg
dar
nu mai fi trista

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In momentul asta, ura si dispret. (nu fata de mama mea, alta poveste)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E o intrebare cam personala dar in fine.
Bineinteles ca ma gandesc la maica-mea, o femeie inteligenta, super amuzanta pe care nu o prea inteleg. Mi-e dor de ea uneori.

| KamaSutra explică (pentru anonim_4396):

Ți-e dor de ea? Ok, nu mă bag

Frumos ce-ai spus

| anonim_4396 a răspuns (pentru KamaSutra):

Mda, pai nu stau impreuna cu parintii ci cu sora-mea (care ma enerveaza din ce in ce mai mult) si matusa-mea (idem).

| KamaSutra explică (pentru anonim_4396):

Aha
as vrea sa stiu mai multe, dar nu te pot pune sa spui aici si poate ca nici nu vrei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Da mama, sunt beata, pentru ca altfel nu il pot uita"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mamă, ce cald a început să fie iar!

| L1feDRAIN a răspuns:

Drama.

| neca a răspuns:

Ma gandesc la maicamea si la tipu asta care are obiceiu sa tipe mama frate!, nu simt nimic

| Amegadaisuki a răspuns:

Cele mai bune sentimente

| Amegadaisuki a răspuns:

Iubire respect admiratie

| Hitler666MD a răspuns:

Am sentimentul de suferinta si iubire eterna love struck.
INtri?

| KamaSutra explică (pentru Hitler666MD):

De ce suferinta?
Nu

| Hitler666MD a răspuns (pentru KamaSutra):

De aia istorie lunga big grin
De ce nu, te-ai suparat? a, oricum sa intri cand o sa poti.

| KamaSutra explică (pentru Hitler666MD):

Nu m-am suparat, dar am niste probleme cu telefonul si meh...

P.S. imi povestesti candva, da?

| Hitler666MD a răspuns (pentru KamaSutra):

Cand o sa intri o sa-ti povestest kiss, nu am de gand sa fac asta aici.
PS:skype exista si la PC dar nu te impun nimic, faci ce vrei happy

| KamaSutra explică (pentru Hitler666MD):

Stiu ca exista happy

O să intru mai târziu

| Croampa a răspuns (pentru Hitler666MD):

Te cunosc de undeva? thinking

| Hitler666MD a răspuns (pentru Croampa):

Din pacate nu prea cred, ciudatule love struck

| KamaSutra explică (pentru Croampa):

Ți se parewinkingwinkingwinking *facut cu ochiul discret*winkingwinkingwinkingwinking

| Croampa a răspuns (pentru KamaSutra):

Nu, nu e asta... thinking
Am mai vazut fata din poza ei intr-un anime, da' nu mai stiu care... thinking

| Croampa a răspuns (pentru Hitler666MD):

Din ce anime e fata?( nu mai retin exact... thinking )

| Hitler666MD a răspuns (pentru Croampa):

D-frag? Acela e animeu big grin si sunt obsedata dupa ochii ei, parca-s niste aripi de fluturas love struck love struck love struck

| Coquina a răspuns:

La prostie.

| adrian151 a răspuns:

La iubire respect.