| myst a întrebat:

Ce te motiveaza sa mergi mai departe in lupta cu viata? Ura, iubirea, speranta?

Răspuns Câştigător
| kindness a răspuns:

Ce te faci cand nu te motiveaza nimic?
pe mine cred ca ura.

25 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Nu mă lupt cu viața, dansez cu ea sau mă lupt pentru ea.
- http://youtu.be/nYHHRcJdayo
- http://youtu.be/LGKzXUWAjnI

| harciog a răspuns:

Cred ca incet incet renunt la orice intrebarea supusa dezbaterii.Am ajuns la concluzia ca prea trancanim.

| Flav a răspuns:

Inocenta ochilor a copilului ce eram odata.

| mgtow a răspuns:

Optimismul dar nu in dragoste ci pe plan profesional si personal.

| floresdemayo a răspuns (pentru mgtow):

Hai zâmbeste si tu, măcar o dată!

| mgtow a răspuns (pentru floresdemayo):

Alaturi de tine!

| anyia a răspuns:

Toata viata ne-o dedicam atingerii anumitor scopuri si numai pe ele le urmarim. Insa viata nu e intotdeauna dreapta, deci trebuie sa jucam la maximum cartile pe care ni le serveste si sa mergem mai departe. Trebuie sa cautam aspectele pozitive si sa nu insistam asupra celor negative. In fond, nu asta urmarim toti...o victorie de cucerit? Lumea e plina de lupi care se sfasie intre ei si parerea mea e ca, daca ai un tel, ai fi un nebun sa nu pornesti sa ti-l realizezi. Nu conteaza daca esti motivat de ura, iubire sau speranta, gandeste-te ca daca tu nu obtii ceva, oricand o va face altcineva. Nu lupti cu viata, lupti cu tine.

| tenshi261 a răspuns:

Ura

| Musique a răspuns:

Ziua de mâine.

| totElodia a răspuns:

Dar daca motivarea nu depinde nici de ura, nici de iubire, nici de sperana. Daca invatand sa uram speranta, incepem sa iubim? Consider ca in viata ma motiveaza destinul, ma motiveaza fiecare zambet, fiecare lacrima, fiecare zgomot, orice clipa. Invatand sa iubesc prezentul, motivarea e mult mai mare.

| ThePoet a răspuns:

Curiozitatea. Exact ca la un serial. Vreau sa vad ce se intampla mai departe. laughing

| Downfall a răspuns:

Dorinţa de împlinire sufletească. Încă sper la asta.

| RAY a răspuns:

Speranta

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Cred că nimic. De ce să te mint? Dacă viata e o luptă, inseamnă că sunt multi trișori in componența ei...Ca la un joc de cărti, unii se pricep mai bine să le "mânuiască", altii...deloc.

| Wøodenpints a răspuns:

Nu mă lupt cu viaţa. Trec peste ea.

| Seby90 a răspuns:

Ai pierdut din start daca consideri ca te lupti cu viata. Te lupti cu ceva care oricum va castiga. Gaseste alte motivatii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Simțul datoriei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Speranta ca mai devreme sau mai tirziu, soarele va straluci si pentru mine.Numai bine.

| 1Mihai1 a răspuns:

Iubirea şi încăpăţanarea.

| aneliram a răspuns:

Iubirea si speranta

| Analytical a răspuns:

Iubirea. Fata de Dumnezeu si fata de tot ceea ce ma inconjoara. Fara iubire nu suntem nimic.

| Cocooos a răspuns:

Iubirea, speranta, optimismul, intelegerea, acceptarea, cateodata si egoismulwinking

| ForGeT a răspuns:

Increderea De Sine.

| Analytical a răspuns (pentru ForGeT):

Nu esti Dumnezeu.