| anonim_4396 a întrebat:

Ce trebuie sa stiu ca sa lucrez in domeniu de marketing, se castiga bine?
Ma ajuta ca imi place sa citesc carti de psihologie si de persuasiune?

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Trebuie să știi marketing. Dacă nu, vei deveni psiholog.

| NotNamed a răspuns:

Da, foarte mult. Dar nu e indeajuns. Psihologia persuasiunii e doar un punct din lista pentru acest domeniu de activitate.

| doctorandus a răspuns:

Ah, azi daca faci marketing selectezi cuvinte cheie (de ex. "cat lovers") la reclame publicate pe Facebook, Google, etc. E mai degraba o munca de SEO decat de psiholog.

| Zuzu1991 a răspuns:

Trebuie sa stii facultatea de marketing din ASE