| ExXify50 a întrebat:

Ce va ambitioneaza sa luptati zi de zi sperand ca maine va fi mai bine?

31 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

Nimic,da cine se mai lupta?

| WR104 a răspuns:

Cred ca fiecare avem motivele noastre personale, trebuie sa iti cauti un scop in viata, o cale pe care sa o urmezi indiferent de ce obstacole intampini.
Nu trebuie sa speri neaparat la mai bine ci doar sa iti traiesti viata chiar daca nu e asa cum am vrea fiecare.

| adulahfaapdoøjadjal a răspuns:

Gresit. Nu poti "lupta" ca sa speri ca va fi mai bine, ci "lupti" ca sa faci lucrurile mai bune.

| onasis1961 a răspuns:

Optimismul! Dacă nu-l am avea cred că acestă lume s-ar duce pe râpă.

| paulpaul25 a răspuns:

Exact speranta ca maine va fi mai bine si grija ca voi ajunge in punctul in care imi voi pierde ziua de azi gandindu-ma ce va fi maine si cea de maine gandindu-ma ce va fi poimaine si tot asa. Pur si simplu optimismul pe care il am chiar daca uneori el este fals, este nefondat, il pastrez! Chiar daca stiu ca maine va fi oribil, eu ma gandesc ca tot se poate si mai rau si ca oricum o sa treaca! Practic ma ajuta speranta.

| reihiuke a răspuns (pentru paulpaul25):

Eu cand ma trezesc dimineata, nu ma gandesc ca azi sa maine va fi mai bine, ci imi vine sa ma duc la baie. De cate ori ai simtit si ai facut lucrurile din optimismul despre care vorbesti? Asta e o definitie creata acum. Cred ca nu ai facut niciodata nicio actiune in viata, avand ca motivare ceea ce ai scris mai sus. Asta ar fi insemnat ca sa spui "fac chestia X pentru ca sper ca maine va fi mult mai bine. etc. Eu stiu ca azi e oribil dar sper ca maine sa fie minunat. Deci, pentru asta, ma duc sa mananc"

| paulpaul25 a răspuns (pentru reihiuke):

Nu stiu daca am facut ceva important pentru tine dar sa stii ca am facut multe lucruri pe care eu le consider importante in viata mea! Am terminat o facultate, m-am angajat, am avansat, am unde sa imi petrec vacantele, nu imi smulg parul din cap cand vad ca va creste pretul benzinei si al produselor....Tot ce am facut am facut datorita ambitiei si optimismului! Poate nu ar trebui sa vorbesti daca nu ma cunosti!

| reihiuke a răspuns (pentru paulpaul25):

Ce am scris eu se aplica tuturor oamenilor, nu numai tie. Oamenii nu pot face nimic. Totul li se intampla. Tot ce ai facut, ai facut pentru ca nu ai putut face altceva. Incearca sa schimbi un obicei pe care-l ai, sa vezi daca poti happy Bine, sunt sigur ca o sa spui ca poti, dar nu vrei big grin

| doctorandus a răspuns:

Lupta cu circumstantele se face de dragul luptei, nu in speranta ca va fi mai bine.

| Mădă0611 a răspuns:

Gandul ca maine e ultima zi. big grin
Cand vad ce oameni exista pe planeta, cat pot sa fie de ipocriti si incuiati la minte (ziceam ca nu exista oameni prosti, dar mi se demonstreaza contrariul, semnalizeaza lumea si baga claxoane ca sa ii vezi), n-am cum sa nu imi spun "I don't want to live on this planet anymore" laughing

| WhatheWow a răspuns:

Lasand ipocrizia, la cei mai multi e doar instinctul de supravietuire.

| Delicacy a răspuns:

Cine zice că sper asta? Viitorul e întotdeauna imprevizibil.

| reihiuke a răspuns:

Oamenii nu lupta, oamenii reactioneaza in functie de cum s-au format. Deci, toate actiunile noastre zilnice sunt de fapt reactii. Cand dai cu o minge de perete, ea ca reactie, iti vine inapoi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu lupt, nu am de ce sa o fac. Pur si simplu imi traiesc fiecare zi, dar nu am sperat niciodata ca maine va fi mai ''bine''.

| blueheart a răspuns:

Zambetul celor pe care care-i iubesc.

| Hash001 a răspuns:

Miciile placeri ale vietii.

| Pufffx a răspuns:

Familia.

| AlcolicSmile123 a răspuns:

VIATA, uneori chiar nu ai ce face. Bunul Dumnezeu nu te omoara daca doar spui "vreau sa mor, nu mai suport" Decat daca o faci chiar tu.

| GoddessMaui a răspuns:

Victory! nu-mi place sa pierd si am pierdut rar in viata.

| CioncuIonut1990 a răspuns:

Prieteni
familia
diferite obiecte/scopuri
etc.

| Laugh25 a răspuns:

Poate pentru ca sunt o persoana optimista.
Si ziua de maine care...aduce ceva mai bun.

| gazaru a răspuns:

Familiaa

| rock231girl a răspuns:

Familia mea, prietenii mei si faptul ca soarele rasare in fiecare zi fara sa se planga ca ii este greu.

| DiiiaDy a răspuns:

Mai bine? toata viata noastra o sa intervina ceva mai greu...toata viata o sa avem momente in care o sa suferim si o sa plangem. Dumnezeu ne-a dat viata ca sa o traim.Pe mine ma motiveaza familia, prietenii si curiozitatea de a stii cum voi fi peste cativa ani, ce realizari o sa am in viata, prin ce greutati o sa trec, etc. :*

| minho a răspuns:

Aici fiecare poate avea o parere diferita :pentru unii familia, iar pentru altii prietenii, pentru unii viata in sine, iar pentru altii doar placerile vietii.Dar parerea mea este ca fiecare om a fost creat cu un scop si ca trebuie sa lupte pana la capat.Stiu ca uneori sunt momente in care pur si simplu te intrebi pentru ce mai traiesti pentru ca unele persoane chiar trec prin momente cumplite, dar ce castigi daca pur si simplu te dai batut.De aceea am hotarat sa lupt si stiu ca nu va fi usor si ca voi cadea de multe ori, dar si de atatea ori voi gasi puterea sa ma ridic gandindu-ma ca alte persoane traiesc momente mult mai grele si nu au nimic, dar totusi pot sa-si continuie viata indiferent de incercarile la care sunt pusi.De altfel asta e singura optiune, voi plange atunci cand ma voi simti rau dar tot ma voi ridica cum am facut-o de atatea ori.

| bogdansuk a răspuns:

Premiul de la LOTO laughing
rudele normal

| George1347 a răspuns:

Probabil chiar aceasta speranta ca maine va fi mai bine.

| Analiaa a răspuns:

Ascult muzica cu B.U.G mafia carre ma emotioneaza..si dupa ma gandesc la dusmnai si ma gandesc de ce sa le las calea libera? sa se bucure ca scapa de mine? nah nah

| BeyondTheDarkSun a răspuns (pentru Analiaa):

Omul normal isi vede de treaba lui,cel anormal,de treaba altuia.
Aia-s importanti,dusmanii, ca de tine nu se mai lipeste potentialul, caci l-ai irosit pe dusmanii tai, fructificandu-se astfel aversiunea notorie de ceea ce iti sta in cale.
Ce sa mai zic, raspunsul zilei.Continua cu idiotenii din astea si ai sa ajungi mare vedeta.

| SisiCe a răspuns:

Faptul ca am ajuns pe lumea asta cu un scop si ca toate lucrurile au un sens, nu se intampla din senin, ci asa trebuie sa fie. Trebuie sa fim cei mai buni in domeniul in care ni-l propunem pentru a simti satisfactia de sine si sa ne simtim impliniti. Si ma gandesc si la faptul ca sunt multe persoane cu dizabilitati, care sunt fericite si traiesc ca niste oameni normali, cei mai multi dintre ei descurcandu-se mai bine ca unii fara handicap. Sunt niste motive suficient de bune, ca am un acoperis deasupra capului, ca am ce manca, ca sunt sanatoasa etc :* sper ca ti.am fost de folos. Funda?puppy dog eyes

| Rak254 a răspuns:

Priteni care ma ajuta mereu sa trec peste tot ce a fost in viata mea.