| legiuitorulflavia a întrebat:

Ce ziceti, George Bush o fi credincios? Dar Saddam Hussein, o fi fost credincios?

22 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Cu faptele lor nu.

| AvalohAlyn a răspuns:

George Bush este crestin, credincios, Saddam nu cred. Dar de ce vorbim de Saddam cand el e mort?

| Alphawolf a răspuns:

Un presedinte(se exclud tiranii) dintr-o tara cu un procent ridicat de credinciosi, chiar daca nu este credincios, strategic va fi. La un presedinte nu poti fi sigur de sinceritatea lui privind credinta in supranatural.

| Arthur a răspuns:

Dar Hitler, dar Stalin or fi fost?

| Bacemi a răspuns:

Cu siguranta. Fiecare crede in ceva. Acum depinde in ce. Nu stiu daca iti aduci aminte dar Saddam a fost executat in timp ce se ruga.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Eu stiu!? Cred ca fiecare cu dumnezeul lui! Bush cu Dumnezeu, Hussein cu Alah! Este dureros ca fiecare a ucis in numele dumnezeului lui!

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Habar nu am thinking Numai ei stiulaughing

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Sa mergem sa ii intrebam.

| laura64 a răspuns:

Se repeta aceeasi greseala de fiecare data. Mai Flaviut, mai - se intampla ceva cu neuronul tau. Probabil se incarca foarte greu, pui intrebari tampe la care altii cad in capcana fara sa vrea. Bush daca este credincios doar nu are treaba cu crestinismul. Daca respecta doar Vechiul Testament, comform cu Legea Talionului nu a gresit cu nimic.

| MariuZ a răspuns:

George Bush crede in "sfantul dolar". Iar Saddam, saracul, e la... cele sfinte.

| hippiemuslim a răspuns:

Ambii sunt motivati religios, iar modul in care actioneaza e dovada clara ca sunt niste deplasati mintal predispusi unor religii precum crestinismul/islamismul. Bush este exmplul clasic de redneck, cat despre Hussein... Ca raspuns pentru @campanario, pedeapsa pentru parasirea religiei islam(apostazie) este uciderea cu pietre.

| madagascar a răspuns:

Fiecare crede in ceva sau cineva, nu avem dreptul sa ii judecam noi daca sunt sau nu credinciosi, e adevart ca au facut foarte multe greseli.eu cred ca in sufletul lor a existat ceva, daca nu au crezut in Dumnezeu sau Alah sigur au altceva in minte, nu ii condamna nimeni pentru religia sau convingerile lor.nimeni nu te obliga sa fi intr-un anumit fel. dar cred ca fiecare a crezut in ceva sau cineva dar nu mai ei stiu in ce sau in cine.

| campanario a răspuns:

Bush cred ca da, Saddam nu happy. Si in coran cred ca este interzisa uciderea!

| alonet a răspuns:

Pai asa cum mai bine din 90% dintre romani au iesit credinciosi crestini la recensamant cu toate ca puscariile nu zic "nu" si nici tribunalele si nici o institutie judecatoreasca nu zic "nu" nu vad de ce ei nu ar putea sa fie credinciosi? in felul lor... happy

p. s. ai folosit termenul de credincios echivalent cu crestin? sau nu?

| Jonathan a răspuns:

Saddam Hussein a afirmat că "este un credincios dar nu un fanatic... şi că religia şi guvernarea nu trebuie amestecate" iar George W. Bush este cresti.

| GabiCh93 a răspuns:

Bush da. dar ala nu cred

| ḭṆḠḕṙḀṠ a răspuns:

Nu stiu!

| axelmatei a răspuns:

Amadoi sunt credinciosi pentru ca cred ca amandoi faceau ceea ce trebuie la momentu respectiv

Dar...The road to haven it's not paid with good intentions tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai care dintre cei doi George Buci? Probabil ca sint si ei la fel de credinciosi ca multi alti credinciosi, cu vorba nu si cu fapta. Hussein nu mai conteaza, ala l-a intilnit deja pe dracu' daca exista, daca nu, a scapat de osinda vecinica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt credinciosi si ei, ca oricine se crede in ceva(ex.bani,semne zodiacale, etc), chiar daca nu reusesc pana la Domnul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred

| beyonddarkness a răspuns:

Exista foarte multe presupuneri care, incep sa devina reale cum ca G. Bush ar fi mason