| CryChristiAN a întrebat:

"Cel mai mare dusman al cunoasterii nu este ignoranta, ci iluzia de a cunoaste" ( Stephe hawking). Oare?big grin

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, cu siguranta. Cand nu stii si stii ca nu stii (iti intelegi ignoranta) poti invata. Daca habar n-ai dar te crezi destept nici nu inveti si ii mai contaminezi si pe altii cu prostii, spunandu-le cu siguranta idiotenii.

5 răspunsuri:
| Konata a răspuns:

Brigaela are dreptate. Deci daca un om nu stie dar se face ca stie, atunci eset un om fara calitati. macar sa recunoasca faptul ca nu stie, si daca vede unyul mai bun ca el, il ia de prost pentru-ca el, in subconstientul lui stie ca nu stie. daca intr-adevar cineva vrea sa cunosca, este liber sa o faca dar o persoana care nci macar nu recunoaste ca nu stie dar de fapt cica stie..nu e demn de nimic. insa atentie! Sa nu faci greseala de a-ti alege prietenii numai dupa nivelul de cunoastere al fiecarui. Ia-l pe fiecare dupa partea lui sufleteascawinking
O seara buna iti doresc!

| WhatheWow a răspuns:

Chiar daca lasam la o parte relele intentii, o pista gresita poate dauna mai mult cunoasterii decit ignoranta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stie el ce zice acolo. A pierdut vreo 20 de ani mergand pe o pista gresita cu gaurile lui negre. Pana se va mai naste unul ca el...

| 1libercugetator1 a răspuns:

Da asa e, are dreptate

| CryChristiAN explică (pentru 1libercugetator1):

Si putem, cum sa spun eu, sa o incadram la o anume categorie sociala?