| anonim_4396 a întrebat:

Chiar este nevoie de o asemenea enormitate? :|
http://www.gandul.info/......eo-4599935

9 răspunsuri:
| siwel a răspuns:

Intreba cineva pe bune pe aici de ce are biserica gradul cel mai mare de incredere din partea romanilor. D-aia fac popii nostri casoiu asta, ca fraieri de noi declaram ca avem incredere in beserica. Ca inca avem morcovu' ca pe noi ne mantuie popii. S-apoi cum sa riscam sa nu ne trimita la loc cu verdeata?! Pai cine ne trimite la loc cu verdeata: popii sau Hristos? Hristos e somer de cand au confiscat popii afacerea Lui. Daca oamenii s-ar trezi de cap si si-ar mai citi Evangheliile, si-ar da seama ca Hristos ii mantuie si n-ar mai fi asa dependenti de religia popilor si nu s-ar mai teme reverential de ei pe fata, iar pe la spate sa se planga de ei ca niste babe.
Asa cum facem si noi p-aicea. laughing
Dooooamneee miluieeeeeste!

| georgesur a răspuns:

Este! Politicienii pot pune de-o afacere folosindu-se de construirea de autostrazi, cartiere de locuinte, etc... popii sunt si ei multi, au si multe "nevoi lumesti", asa ca de ce n-ar pune-o si ei? Cu cit "o pun" la o scara mai mare, cu atit o sa fim "mintuiti " mai bine!winking

| ania a răspuns:

E trist ca cei ce nu sunt de acord cu crestinismul reproseaza tuturor crestinilor construirea ei.Ne-a intrebat cineva? Macar daca ar reusi sa mantuie tot neamul, nici n-ar fi un efort prea mare. Dar a facut Iisus Hristos tot ce era necesar pentru aceasta!

| moonY a răspuns:

niste prosti
noi murim de foame si facem catedrale de sute de euro.
cum se zicea?'banul e ochiul dracului'?
satanistilor

| moonY a răspuns:

lifturile au alt scop.preotii au multe fantezii sexuale

| daddy a răspuns:

Lifturi? laughing
te pomeni ca au pus dinalea de care foloseste george jetson
rolling on the floor

| BeT a răspuns:

400milioane, este suma de inceput dar o asemenea constructie ajunge la miliard, sa nu mai pui hainele popilor si "suite-le"lor de placeri.Mai zice-ti ca romani sint intregi la "etajul de sus"?!

| luiza a răspuns:

Sunt destule biserici, nu cred ca mai era nevoie de inca una chiar acum, in plina criza. Cu bani care s-au alocat pentru ea se poate face altceva, ca sunt o multime de oameni care dorm pe strazi...

| Casiana a răspuns:

Si ne plangem ca ne-a ajuns crizalaughing