| biabluey a întrebat:

Cine a reprezentat (sau inca mai reprezinta)pentru voi un model demn de urmat? Argumentati.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu am si nu am avut niciodata un model in viata.Incerc sa fiu eu insami un model pentru mine si invat din greselile altora, dar si din ale mele.

11 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Mama mea. E singurul model demn de urmat si singura persoana care nu m-a dezamagit niciodata. Optimismul ei e pur si simplu coplesitor.Chiar ma intreb de ce nu am mostenit acest aspectthinking
Tuturor prietenilor le place mama mea, pentru ca e un spirit tanar, libertin, solitarhee hee
Chiar sunt o norocoasa ca e alaturi de minewinking

| FucktheSystem a răspuns:

Nu il pot numii model dar il pot numii sursa de indpiratie, ideei si stil... billie joe armstrong.

http://images.starpulse.com/Photos/pv/Billie%20Joe%20Armstrong-1.jpg

| ania a răspuns:

Dupa Domnul Hristos, maica Tereza, pentru ca a trait o viata de daruire totala pentru altii, slujind celor aruncati de societate, muribunzilor, leprosilor, copiilor abandonati cu o motivatie pe care a marturisit-o simplu: Am vrut sa fac ceva frumos pentru Isus!

| Eron a răspuns:

Isus. El este singurul care nu a pacatuit si El si-a dat viata pentru mine, chiar daca eu il supar zilnic.Cum sa nu vreau sa fiu ca El?

| SturmirCloudKeeper a răspuns:

I think Halo is a pretty cool guy. Eh kills aliens and doesn't afraid of anything.

| vilmaristul a răspuns:

Un model unic de urmat, nu cred ca poti sa ti alegi!
mic, vrei sa fii ca parintii tai!
adolescent ca un erou din romane!
matur, iti dai seama ca din,, modelele" urmate ai devenit tu, de sine statator, cu calitati si defecte, pe care vrei sau nu sa recunosti
le gasesti la orice model ti ai alege!

| inna a răspuns:

Tatal meu.Modul cum gandeste, cum a reusit sa obtina tot ce a vrut in viata lui.
Ii multumesc pentru educatia pe care mi-a dat-o.

| valy a răspuns:

Hitlerlaughinglaughing. a facut ce a vrut ellaughinglaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai Bill Kaulitz este un model pentru frateso tom.Bill i si fain si nu vb numa de...

| GnnAndra a răspuns:

Invat ce este mai bun de la cine cred eu ca e un model.De exemplu : daca imi plac unele obiceiuri de la mama le fac si eu si care nu imi plac, nu!

Uneori mai invat si din greseli si poate intr-o zi voi ajunge un model pentru copii mei happy! O zi buna kiss

| bettina a răspuns:

In general nu pot numi un exemplu pe cineva care nu apartine aceleiasi categorii sociale cu mine.Nu sunt nici saraca nici bogata.Deci imi iau ca reper oameni obisnuiti care au ajuns sus prin forte proprii.Mari greseli fac oamenii care cred ca. daca vecinul a dat la o facultate anume si a ajuns mare pe undeva, vor reusi si ei. E bine de invatat cum sa iti cultivi propriul talent in folosul tau si al celorlalti.Eu am intr-adevar 2 exemple, doi amici. Din oameni simpli, au ajuns unul prim procuror iar al doilea actionar la o firma.Prin forte proprii.Admirabil!