| SaveTheNature a întrebat:

Din Romania, care persoana publica este un model demn de urmat? Care este persoana care merita 10, pentru realizarile sale folositoare romanilor, si formarii lor? Care este persoana care a avut cel mai mare impact pozitiv in Romania asupra romanilor?

6 răspunsuri:
| Ecea a răspuns:

Nu prea cred ca romanii au avut un model din trecut si nici nu cred ca cineva a avut o mare influenta asupra oamenilor din Romania.
In prezent, cred ca Mircea Badea reuseste sa schimbe putin lumea intr-un mod pozitiv.

| shadovv a răspuns:

Actuala? Probabil Raku dar nu este prea cunoscut.
Parerea mea este ca ar trebui sa ne insusim niste exemple, probabil o sa le gasim in perioada interbelica...

| Woodenpints91 a răspuns:

Ion Antonescu

| sabin89 a răspuns:

Becali

| FerLin a răspuns:

Dan Puric

| anutza08 a răspuns:

Teo Trandafirlove struck