| ionutdmx a întrebat:

Cine este Bloody Mary? M-am cam speriat cand am auzit de aceasta poveste.

Răspuns Câştigător
| St3fa a răspuns:

Te-as spune sa nu te sperii! Sunt o gramada de zvoni tampite si neadevarate legate de aceasta persoana.In realitate nu exisata doar ca cineva a nascocit aceasta poveste si toata lumea umbla cu ea! Mai era o asemenea poveste cam asa:
Ca daca faci 12 x-uri la 12 noaptea intr-o oglinda cu o cheie veche iti apare dracu in oglinda si iti da cu coada peste picior! Porcarii minciuni ajunse deja peste masura am facut de curizitate aceste povesti si le-am luat ca pe un experiment si uitema in carne si oase n-am murin nu m-a lovit nimeni si n-am patit nimic.
O zii placuta si sper ca ti-am fost de ajutor!

6 răspunsuri:
| DorelSudoru a răspuns:

Bloody Marie e o c***a.Ca sa nu-ti mai fie frica incearca si o sa vezi ca nu se intampla nimic.

rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Legenda urbana pleaca de la povestea adevarata a Mariei Tudor, sora lui Elizabeth I, a Angliei, fiica lui William al VIII-lea. Ea era de religie catolica si a omorat multi protestanti, de aceea ii spuneau Bloody Mary
http://www.halloween-website.com/bloody_mary_stories.htm
pe de alta parte infricosatoare sunt si legendele americane referitor la acest nume, cum poti vedea in link-ul de mai sus.
iar referitor la acest subiect s-a raspuns pe TPU la adresa
http://www.tpu.ro/stiinta-si-filosofie/dar-cine-i-si-cum-arata-bloody-mary/

| DayByDay a răspuns:

Bloody Mary (folclor), o fantomă din folclor despre care se spune că apare în oglindă când este invocată.

http://www.lovendal.net/wp52/bloody-mary-fecioara-cea-sangeroasa/

| ella_6981 a răspuns:

Sunt multe variante despre ea... una este ca a fost o fata care isi iubea foarte mult parul, dar intr-o seara in timp ce ea isi pieptana parul a iesit un barbat din dulap, dar ea fiind prea concentrata la parul ei nu l-a vazut decat atunci cand era in spatele ei.barbatul i-a taiat parul dar ea nu a vrut sa aiba rabdare pana ii creste si s-a spanzurat.
se spune ca daca la ora 12 noaptea aprinzi 3 lumanari si spui in fata oglinzii "bloody mary" de 3 ori va veni, iti va taia parul si iti va face multe alte lucruri

| LauraPop1999 a răspuns:

Eu am incercat de 1000000000000 de ori si nu mo luat dracul... da in fine NU exista!

| SamBureL a răspuns:

Uita-te la viode asta poate iti dai seama cine e

http://www.youtube.com/watch?v=NAwOS7jAJP0