| ruxybelle a întrebat:

Cine este bloody mary, ca tot am auzit de ea big grin si nu stiu ce este

8 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Bloody Mary fantoma - http://ro.wikipedia.org/wiki/Bloody_Mary_(folclor)
Bloody Mary cocktail - http://ro.wikipedia.org/....../index.php
Cred insa ca te referi la Bloody Mary fantoma. Daca vei citii acolo vei afla ca cica Bloody Mary este o fantomă sau vrăjitoare ce face parte din folclorul din Vest. Legenda spune că ea apare în oglindă atunci când numele ei este rostit de trei ori (sau câteodată de mai multe ori, depinzând de versiunea povestii), deseori acest ritual fiind făcut la petreceri sau ca parte dintr-un joc.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Sunt o gramada de legende despre ea :)) Dar nu e nimic adevarat;) Intra pe Google si gasesti acolo tot ce vrei sa stii :D
Uite aici o intrebare asemanatoare cu a ta;)
http://www.TPU.ro/......e-razbuna/

| Shinen a răspuns:

Ceva care nu exista.laughing. O "fantoma" care vine si te ia daca o chemi in fata oglinzii.
Cauta pe netwinking o sa gasesti mai multe acolo. puupkiss

| Kate21 a răspuns:

E o fantoma infricosatoare, cauta pe google, sunt mai multe legende cu ea

| ruxybelle explică:

Mdalaughing

| oky a răspuns:

Eu stiam ca e un cocktail.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vodca + suc de rosii+ piper

| steffloveslollipops a răspuns:

Pai se zice ca e numele unui cocktail.siii a unei fantome...
dar de fapt...toata povestea cu "bloody mary" vine de la regina Maria I.sau Maria Tudor.[ facea parte din dinastia Tudor]
era sora vitrega a reginei Elisabeta. Până la sfârşitul domniei, Maria I a executat aproximativ trei sute de opozanţi religioşi; drept urmare a primit porecla de Bloody Mary (Mary cea sângeroasă).
big grin e personaju` meu favorit din istorie...big grin