| Crs a întrebat:

Cine imi poate spune care sunt elementele componente ale masinilor electrice? Gen fisa de documentare. not worthy am nevoie de raspuns urgent crying

Răspuns Câştigător
3 răspunsuri:
| pepe a răspuns:

Stator, rotor, perii de cărbuni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Electromotor, curea de transmisie sau cardan, memorie electronica, program electronic, intrerupatoare de inchis sau deschis circuitul si vezi despre ce masini electrice este vorba si fii mai clara. Daca te-ai referit la electromotoare; Stator, rotor, carbuni, bucse, eldrou si functioneaza pe baza principiului inductiei electromagnetice.

| Georgianaaa93 a răspuns:

Nu stiusad