| cosmi98 a întrebat:

Cine poate sa influenteze optiunile autorului? M.Cartarescu florin scrie un roman dauuu fundaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa...

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Optiunile lui legate de creatie pot fi dictate si de cititori, in ziua de azi daca nu scrii un Harry Poker pentru retardati sau un pamflet la adresa sexului opus...esti un nimeni!
Multe carti sunt pierdute prin arhive pentru ca la momentul respectiv, autorul era rupt de lume si atunci nebunia lui era des inteleasa ca o insulta adusa gandirii.Adica stii...noi avem un tipar dupa care interactionam, daca il modifici un pic provoaca oboseala psihica, dar! o pisica vorbitoare si un personaj cu urechi mari nu face rau nimanui.